MotoGP: Deštivý den ve Valencii vynesl do čela Petrucciho

Danilo Petrucci byl nejrychlejší v deštivém testovacím dni ve Valencii. Za ním skončili Nicky Hayden a Scott Redding.

Druhý testovací den byl ovlivněn počasím. Ve Valencii pršelo, což způsobilo, že většina jezdců zůstávala v boxech.

Jen deset jezdců dnes zajelo měřené kolo. Včera byl nejrychlejší Lorenzo, který dnes žádný čas nezaznamenal. Danilo Petrucci s motocyklem týmu Pramac Ducati byl dnes nejrychlejším závodníkem. Na druhém místě skončil Nicky Hayden, který včerejší testy vynechal. Třetí místo obsadil Scott Redding na stroji týmu Estrella Galicia Marc VDS.

Kvůli silnému dešti se z první čtveřice letošního pořadí šampionátu na trati ukázali pouze Valentino Rossi a Marc Márquez. Márquez zajel osmý čas a Rossi čtvrtý.

Nejpilnějším jezdcem byl dnes Alvaro Bautista, který odkroužil 49 kol a skončil pátý. Šestou příčku obsadil Yonny Hernandez. Měřené kolo zajel i sedmý Marco Melandri, který potvrdil, že se příští rok vrátí do MotoGP s Aprilií. Na trati se ukázali i nováčci v kategorii MotoGP – Loris Baz a Eugene Laverty. Baz zajel devátý čas a Laverty desátý.

Nikdo další už žádný čas nezajel. Cal Crutchlow vyjel na trať, hned v prvním kole upadl, vrátil se do boxů, aniž by zajel čas a na trať už se dnes nevrátil. Kromě Crutchlowa skončili na zemi i Petrucci, Redding a Baz.

Mezi jezdci, kteří nevyjeli z boxů, byl i český jezdec Karel Abraham.

Nyní jezdci doufají, že se trať ve Valencii osuší, protože je zítra čeká další testovací program. Test začíná v 10:00 a končí v 17:00.