Velká cena Indonésie - podium třídy MotoGP: Quartararo (2. místo), Oliveira (1. místo), Zarco (3. místo) Foto: Václav Duška Jr.

Velká cena Indonésie - podium třídy MotoGP: Quartararo (2. místo), Oliveira (1. místo), Zarco (3. místo) | Foto: Václav Duška Jr.

Oliveira vyhrál letošní GP Indonésie Foto: Václav Duška Jr.
Oliveira na podiu v Indonésii Foto: Václav Duška Jr.
Quartararo a Oliveira Foto: Václav Duška Jr.
Fabio Quartararo si navzdory mokré dráze dojel v Indonésii pro druhé místo Foto: Václav Duška Jr.
14
Fotogalerie

Fotografie: Vzpomínky na začátek sezóny 2022 – GP Indonésie

První závod sezóny 2023 se jede až 26. března, zkraťme si tedy čekání na novou sezónu vzpomínkami na začátek letošního ročníku MotoGP. Druhým závodem letošního roku byla GP Indonésie.

Letošní Velká cena Indonésie se jela 20. března. Závodní den byl hodně ovlivněn deštěm. Závody třídy Moto2 a MotoGP musely být kvůli nepříznivým podmínkám na dráze o několik kol zkráceny. Před startem závodu MotoGP začalo opět velmi vydatně pršet. Start tedy musel být odložen. Nakonec se však podařilo závod odjet. Pro výhru si dojel Miguel Oliveira. Druhý skončil Fabio Quartararo, kterému se za mokrých podmínek obvykle příliš nedaří. Na třetí stupínek se dostal Johann Zarco.

V prostřední kubatuře si pro svou první výhru v kariéře dojel Somkiat Chantra a stal se tak prvním jezdcem z Thajska, který dokázal vyhrát Grand Prix. Na podium jej doprovodili Celestino Vietti a Aron Canet. Filip Salač ani při svém druhém závodě v Moto2 nevybojoval žádný bod. Skončil jednadvacátý.

Závod třídy Moto3 na okruhu Mandalika ovládl Dennis Foggia. Druhé místo vybojoval Izan Guevara. Na třetí pozici skončil Carlos Tatay.