Týmy Repsol v roli favoritů

Repsol má pro sezonu 2012 velmi silnou základnu ve všech třech kubaturách motocyklového šampionátu a jejich cílem není nic jiného než získat titul v Moto3, Moto2 a MotoGP.

Petrochemická společnost Repsol podporuje různé sportovní aktivity víc jak čtyřicet let, letos vyhráli v motocyklovém šampionátu zlato s Casey Stonerem a jen těsně jim uniklo prvenství v třídě šestistovek Moto2, když Marc Márquez v Malajsii havaroval a tím prohrál souboj s Bradlem.

Pro rok 2012 zůstává v silnějších kubaturách vše při starém. Dvojice Casey Stoner a Dani Pedrosa závodí v tovární skupině Hondy prestižní královskou kubaturu MotoGP. Marc Márquez zůstal v Moto2 a tam rovněž pojede v barvách Repsolu u stáje Monlau Competición.

V nejnižší kubatuře Moto3 Repsol podpoří dvojici Alexe Rinse a Miguela Oliveru (Monlau Competición). Španěl Rins letos závodil v domácím šampionátu seriálu CEV, který také vyhrál. Portugalec Oliveira absolvoval ve španělském mistrovství dva poslední závody v sedle čtyřtaktního motocyklu Moto3 a oba bez problému vyhrál.

Repsol také oznámil, že Márquezův mladší bratr Alex v příštím ročníku bude žádat o divokou kartu v některých ze sedmnácti závodu seriálu Grand Prix. Zároveň bude v roli jezdce, který bude usilovat o vítězství v šampionátu CEV 2012.

Repsol naposledy podporoval svého jezdce v nejnižší kubatuře šampionátu loni, když tehdy o vítězství úspěšně bojoval Španěl Marc Márquez.