MotoGP: Nejrychlejším mužem druhého tréninku se stal Jorge Lorenzo

Nejlepší čas druhého volného tréninku zajel Španěl Jorge Lorenzo. Druhým místem se blýsknul jeho krajan Alvaro Bautista. Třetí příčku obsadil Cal Crutchlow. Karel Abraham 11.

Jorge Lorenzo zajel nejlepší čas dnešního dne. Velmi dobře se na domácí trati ukázal i Lorenzův krajan Alvaro Bautista, který se posunul na druhé místo. Ve výborné formě je i Cal Crutchlow, který obsadil třetí příčku.

Crutchlowův týmový kolega Andrea Dovizioso zaostal za Crutchlowem o více než desetinu sekundy a skončil čtvrtý.

Na páté místo se dostal španělský jezdec týmu Pramac Racing – Héctor Barberá. Šestý čas zajel Ben Spies. Na svého týmového kolegu (Lorenza) ztratil 0,703 sekundy.

Až se sedmým místem se musel spokojit Dani Pedrosa, který tak nenavázal na svůj dopolední úspěch v podobě druhého místa.  Osmý byl Stefan Bradl, devátý Nicky Hayden. Casey Stoner, nejrychlejší muž dopoledního tréninku, byl odpoledne až na desátém místě.

K zamíchanému pořadí přispělo, že někteří jezdci před koncem tréninku použili měkké pneumatiky.

Nejrychlejším z jezdců s motocyklem CRT byl tentokrát Aleix Espargaró. Obecně všichni jezdci s motocyklem CRT výrazně zaostali za ostatními jezdci. Nejrychlejší Espargaró byl 1,2 sekundy za dvanáctým Rossim.

Michele Pirro, týmový kolega Bautisty, měl technické potíže a musel svůj stroj odtlačit do boxů.

Mattia Pasini upadl 14 minut před koncem tréninku.