Avintia Racing, čtyři jezdci ve třech kubaturách

Společnost Avintia Group a tým By Queroseno Racing (BQR) vytvořili v motocyklovém šampionátu skupinu pod názvem Avintia Racing, která má zastoupení ve všech třech kubaturách.

V nejnižší třídě Moto3 pojede v jejich barvách Španěl Maverick Viñales. Nováček roku 2011 a třetí muž celkového hodnocení třídy do 125ccm prokázal své kvality, když v premiérovém ročníku vyhrál celkem čtyři závody, tři kvalifikace a devětkrát vybojoval postavení na stupních vítězů. K dispozici má 250cm motocykl FTR s motorem Honda.

V kubatuře Moto2 má Avintia Racing zkušeného Španěla Juliána Simóna, šampiona 125ccm kubatury z roku 2009 a vicemistra Moto2 v premiérovém ročníku 2010. Loni chtěl Španěl bojovat o titul, ale přišlo zranění, zdravotní problémy a konec spolupráce s týmem Aspar. U BQR má Simón k dispozici motocykl FTR a jednotný 600ccm motor Honda.

Týmy nižších kubatur povede Ricard Jové a jejich cílem není nic jiného než usilovat o vítězství v šampionátu. Tým královské kubatury MotoGP povede Raúl Romero. Skupina v kategorii týmů CRT nastoupí do letošního ročníku s motocyklem poháněným motorem Kawasaki a dvěma jezdci – Ivánem Silvou a Yonny Hernándezem.

Španěl Iván Silva letos vyhrál titul mistra Evropy v kategorii Superstock 1000 a ve španělském mistrovství CEV je úřadujícím šampionem v kategorii Stock Extreme. V obou případech závodil s motocykly značky Kawasaki. Kolumbijec Yonny Hernández závodil v posledních dvou letech v kubatuře Moto2 a jeho nejlepším výsledkem byly dvě šestá místa z Velké ceny Německa a Valencie.