9
Fotogalerie

GP Velké Británie a GP Austrálie jsou pro letošek zrušeny

Zatím už byly zrušeny závody v Německu, Nizozemsku a ve Finsku. Nyní se na seznam zrušených závodů přidávají i GP Velké Británie a GP Austrálie.

Kvůli současné pandemii koronaviru už bylo letos odloženo a zrušeno několik závodů. Zatím se jel pouze závod slabších kubatur v Kataru. Odloženy byly Velké ceny Thajska, Ameriky, Argentiny, Španělska, Francie, Itálie a Katalánska. Zrušeny byly zatím závody v Něměcku, Nizozemsku a Finsku. Zrušen byl i závod kategorie MotoGP v Kataru. Nově se na seznam zrušených závodů přidávají i GP Velké Británie a GP Austrálie.  GP Velké Británie se měla jet ve dnech 28. až 30. srpna a GP Austrálie byla naplánována na 23. až 25. října.

Skutečná GP Velké Británie tedy letos nebude, ale už tuto neděli se pojede alespoň virtuální závod na okruhu Silverstone. Zúčastní se jezdci všech tří kubatur. Závod startuje v 15:00.

Předběžný plán pro letošní rok zatím stále počítá s tím, že 15. července by se mohl konat test v Jerezu a znovu závodit by se mohlo ve druhé polovině července taktéž na okruhu v Jerezu.