Stupně vítězů 6
První GP 2008, Velká Británie
První vítězství 2011, Assen, Holandsko
Titul šampiona -

Rok 2010 byl pro Bena Spiese jeho premiérou v motocyklovém mistrovství světa. Závodil s týmem Herve Poncharala Tech 3 a jeho výkony byly pro francouzský tým velkým povzbuzením. Získal dvoje umístění na stupních vítězů a jednou startoval z pole position. V celkovém hodnocení obsadil šesté místo, získal titul pro Nováčka roku 2010 a podepsal smlouvu s tovární stájí Yamahy.

V roce 2011 tvořil Ben Spies a Jorge Lorenzo novou sestavu tovární Yamahy, protože Valentino Rossi koncem roku 2010 tým tří ladiček opustil. Američan vyhrál závod v Assenu, čtyřikrát se umístil na stupních vítězů, ale na konto si připsal stejný počet bodů, jakého dosáhl v roce 2010. Přesto mu to stačilo, aby se o jednu pozici posunul a sezonu ukončil pátý.

HISTORIE

World SBK:

2009 WSBK, Yamaha WSB, 1. místo, 462 bodů

MS Silničních motocyklů:

2009 MotoGP, Monster Yamaha Tech3, 20. místo, 9. bodů (pouze 1 závod)
2010 MotoGP, Monster Yamaha Tech3, 6. místo, 176 bodů
2011 MotoGP, Yamaha Factory Racing, 5. místo, 176 bodů
2012 MotoGP, Yamaha Factory Racing

Související články

MotoGP
MotoGP v Indianapolis: Ti,co se na pódium nevešli

Po ohlasech z pódia a tiskové zprávě Karla Abrahama přinášíme vyjádření jezdců MotoGP, kteří letos v Indianapolis umístění na stupních vítězů nedosáhli. Nechybí ani prohlášení Lukáše Peška.

22.  8.  2013 | 3
MotoGP
Souboje MotoGP přímo v srdci Evropy

Po skvělém závodě v Indianapolis se celý rošt MotoGP naskládal do kufrů a beden a zamířil rovnou do Brna na víkendovou bwin Grand Prix České republiky.

22.  8.  2013 | 64
MotoGP
Indianapolis otvírá druhou polovinu sezóny

První polovina sezóny, která skončila v Laguně Seca, rozhodně netrpěla nedostatkem podívané. Poté přichází přestávkové vzrušení ze zákulisí, a teď nastává čas na druhou část letošní napínavé sezóny MotoGP. Scénu druhého dějství otvírá Red Bull Indianapolis Grand Prix

12.  8.  2013 | 107
MotoGP
Sachsenring, místo dalšího honu na Pedrosu

Vše je připraveno na další drama na Sachsenringu. Tento víkend hostí okruh pět mil západně od Chemnitzu eni Motorrad Grand Prix Deutschland.

8.  7.  2013 | 81
MotoGPVidea
Barcelona - další díl stupňující se bitvy

Gran Premi Aperol de Catalunya a snaha úřadujícího mistra světa Jorge Lorenza využít domácí velké ceny k dosažení vedoucího místa v šampionátu, to bude šestý podnik sezóny 2013 v MotoGP.

10.  6.  2013 | 65
MotoGP
Le Mans: Čtyři vítězové ze čtyř závodů?

Začátek sezóny MotoGP roku 2013 zažil tři různé vítěze ve třech různých závodech. Bude tento trend pokračovat i při Monster Energy Grand Prix de France?

13.  5.  2013 | 74
MotoGP
Mladík vede celou suitu MotoGP do Jerezu

V Texasu se Marc Márquez se stal nejmladším mužem, který kdy získal pole position a vítězství v závodě mistrovství světa MotoGP. Jeho další úkol je také velmi důležitý: napoprvé v nejvyšší třídě zanechat obrovský dojem u domácího publika.

29.  4.  2013 | 42
MotoGP
MotoGP v Austinu: Ti, co se na pódium nevešli

Po premiérovém závodě MotoGP v Austinu jsme vám přinesli ohlasy jezdců z pódia i českých reprezentantů, nyní přinášíme ve zkratce vyjádření dalších závodníků.

25.  4.  2013 | 9
MotoGP
MotoGP má pokračování ve „státě osamělé hvězdy“

Po dramatickém úvodním zahájení v Kataru bude cirkus MotoGP dunět na panenské Red Bull Grand Prix of the Americas.

15.  4.  2013 | 74
MotoGP
MotoGP v Kataru: Ti, co se na pódium nevešli

Po závodě v Losailu jsme vám přinesli ohlasy z pódia třídy MotoGP i vyjádření českých závodníků. Připomeňme si ve zkratce vyjádření dalších jezdců MotoGP, kteří se v úvodní velké ceně nové sezony na pódium nedostali.