125cc: Během závodu v Le Mans se rekordně padalo

Američan Cameron Beaubier si pádem zlomil zápěstí.
Nedělní Velká cena Francie byla velmi náročná pro jezdce světového šampionátu závodů silničních motocyklů. Jako příklad můžeme uvést hned první závod nejnižší kubatury, který byl ve své historii ojedinělý, protože v průběhu čtyřiadvaceti kol bylo rovných dvaatřicet pádů.

Naposledy jsme mohli sledovat podobně divoký průběh závodu nejnižší kubatury během portugalské Grand Prix v roce 2002, ale tam se tehdy havarovalo ´pouze´ osmadvacetkrát.

Skutečnost, že v závodu nejnižší kubatury došlo ke zranění jediného jezdce svědčí o tom, jak vysoký standard bezpečnosti nabízí dnešní závodní okruhy. Tím zraněným jezdcem je Američan Cameron Beaubier, který si pádem přivodil zlomeninu levého zápěstí.

Někteří jezdci, jako například Švýcar Dominique Aegerter nebo Ital Andrea Iannone své motocykly po pádu zvedli, dokázali se znovu zapojit do závodu a nakonec si připsat celkem solidní umístění v podobě šestého a sedmého místa.

Takový Randy Krummenacher zvedal svou Aprilii z dráhy v Le Mans celkem třikrát a přesto dokázal dojet na patnáctém místě a na konto si připsat jeden mistrovský bod.

Nicméně náročné podmínky a přemíra snahy zajet dobrý výsledek se stalo osudným celkem osmnácti jezdcům, kteří závod Velké ceny Francie nedokončili. Mezi nimi byli i takoví jezdci jako Simone Corsi, Danny Webb, Scott Redding, Marc Marquez, Joan Olive nebo Stefan Bradl.

Po francouzském dobrodružství je celkem jasné, že už teď si všichni jezdci stopětadvacítek přejí, aby v italském Mugellu jednatřicátého května raději svítilo sluníčko a dráha byla suchá.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.