125cc: Bradl chce využít svých zkušenosti v boji o titul

Němec zůstává u Kiefer Racing a přestup o třídu výše odložil.
Německý jezdec Stefan Bradl, kterého jsme viděli loni v Brně vyhrát závod nejnižší kubatury, se rozhodl dál pokračovat v třídě do 125ccm, kde má velkou šanci bojovat o nejvyšší pozice. Dal tak přednost získaným zkušenostem v nejnižší třídě, před novým prostředím čtvrtlitrové kubatury, kde by začínal od začátku.

„Co se týče titulu, je možnost zůstat ve 125ccm nejlepší volbou,“ odpověděl Bradl na otázku motogp.com, proč nakonec pokračuje v nejnižší kubatuře. „Rozhodnutí bylo moje a na základě úvahy ohledně nákladů a z hlediska výhody zkušeností pro pokračování ve 125ccm jsem došel k závěru, že je to cesta, kterou půjdu. To znamená, že se můžu dál zlepšovat jako jezdec a naučit se důležité věci, třeba jak si udržet chladnou hlavu v čele závodu.“

Po zimní přestávce, kterou Stefan Bradl věnoval relaxaci a tréninku v rodném Německu, čeká ve Valencii mladého jezdce Aprilie první předsezónní test s datem 31.ledna, kde se uvidí s důvěrně známým týmem a závodním motocyklem, který už nebude v barvách Grizzly Gas, titulního sponzora, který již závodní tým v roce 2009 nepodporuje.

„Jsem rád, že pokračuji dál v týmu. Budeme mít nového titulního sponzora a doufám, že můžeme dokázat stejný druh úspěchu, jaký jsme měli v minulém roce,“ pokračoval Bradl a dodal: „Motocykl bude více méně stejný jaký jsme měli v posledním závodu sezóny 2008, ale s některými novými díly a kvalitní podporou od Aprilie. Naše vztahy s továrnou jsou skutečně dobré.“

Když Bradl hovořil o cílech v sezóně 2009, nezapomněl jmenovat Simone Corsiho a Juliana Simona jako své dva hlavní soupeře. Ovšem v tom, čeho chce dosáhnout má devatenáctiletý německý jezdec jasno.

„Mým cílem je vyhrát více závodů a pokud vše půjde dobře, tak bojovat o titul. Z dlouhodobého hlediska chci přejít skrz vyšší kubatury a jet v MotoGP,“ řekl závěrem Stefan Bradl, který bude garáž Kiefer Racingu sdílet s letošním nováčkem v nejnižší kubatuře, Holanďanem Jasperem Iwemanem.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz
10. března | Jaume Masiá je po nehodě v závodě Moto3 v pořádku. odkaz