125cc: Bradley Smith není spokojen s výsledkem v Kataru

Brit startoval z druhého místa, ale nakonec dojel pátý.
Klepněte pro větší obrázekPrvní závod sezony v Kataru nedopadl pro talentovaného jezdce nejnižší kubatury Bradley Smithe nejlépe. Závod byl po čtyřech kolech kvůli dešti přerušen a nakonec pořadí, v kterém jezdci v době vyvěšení červených vlajek přijeli do boxů, bylo konečným výsledkem třídy 125ccm.

Něco podobného si už mladík z Británie prožil v loňské Velké ceně Kataru, když startoval dokonce z první pozice na startovním roštu, ale závod dokončil až na šestnácté pozici. Bohužel podobná historie, i když s poněkud lepším koncem se v jeho podání konala i letos.

Ve svém čtvrtém roce ve světovém šampionátu se Bradley Smith spojil s vysoce konkurenceschopným týmem Bancaja Aspar. V předsezonních testech dosahoval velmi dobrých a vyrovnaných výsledků, když jako jeden z mála byl schopen porazit svého týmového kolegu Juliana Simona. V Kataru si minulou sobotu v kvalifikaci zajel pro druhé místo na startu a vše vypadalo, že stupně vítězů tentokrát britskému jezdci neuniknou.

Jak už to ale bývá, člověk míní a život mění. Tentokrát to byl nepodařený start, když Smith figuroval po prvním kole až na osmé pozici a na páté, když jezdci uviděli na trati červené vlajky. Po přerušení závodu se už jezdci na dráhu nevrátili a s pěti a půl body je Smith v průběžném hodnocení pátý.

„Docela jsem byl zklamaný, částečně z důvodu mého špatného startu, ale také protože to byl celkem divný závod,“ uvedl Bradley Smith. „Myslím si, že by bylo lepší závod zrušit než ho přerušit jen po čtyřech kolech, ale bylo rozhodnuto a nic víc už s tím neuděláme.“

Přeci jenom to byl první závod sezony a britského jezdce čeká ještě dalších patnáct závodů, kde může potvrdit svou předsezonní formu. „Musíme se na to dívat z té lepší stránky, protože jsem jen sedm a půl bodu za vedoucím jezdcem mistrovství,“ řekl Smith. „Teď se musíme zaměřit na Japonsko a získat dobrý výsledek v Motegi, kde jak doufáme už bude kompletní závod, takže budeme moci jet na maximální úrovni.“