125cc: Bradley Smith si letos připsal už své druhé vítězství

Prvním rokem u Aspar týmu je jasným favoritem v boji o titul.
Klepněte pro větší obrázekPo pěti závodech sezony je na prvním místě v průběžném hodnocení nejnižší kubatury mistrovství, britský talent Bradley Smith. Současnému jezdci týmu Bancaja Aspar trvalo rovných padesát závodů než si poprvé vychutnal pocit z vítězství ve 125ccm kategorii.

To se mu nakonec podařilo v třetím podniku letošní sezony, který se jel na jihu Španělska v Jerez de la Frontera, ale podařilo se mu to také zopakovat v poslední Velké ceně Itálie v Mugellu. V letošní sezoně Smith působí mnohem vyrovnanějším dojmem a tomu také odpovídají jeho výsledky.

V minulém roce jel v barvách týmu Polaris World a i když se dokázal kvalifikovat hned několikrát na pole position, výhodu startu z první pozice v samotném závodu nedokázal využít. Letos je to úplně jiný Smith, který je před Velkou cenou Katalánska o tři a půl bodu ve vedení před svým zkušenějším týmovým kolegou Julianem Simonem.

Když se Smith v rozhovoru pro motogp.com vrátil ještě jednou ke svému poslednímu triumfu z italského Mugella, řekl: „První vítězství ve Španělsku jsem prožíval skvěle, po tomto také, ale to bylo daleko více náročnější. Musel jsem se stoprocentně snažit po celý závod a někdy jsem jel až na limitu, ale to je pro zisk vítězství nezbytné.“

„Vyhrát tady v Mugellu je fantastické a obzvlášť příjemné pro mé mechaniky, protože jsou Italové. Nyní musíme jet do Montmela a pracovat stejně tvrdě, jak jsme to dělali do této části sezony. Nemůžeme se nechat unést, začínáme tam od nuly a pokud tam dokážeme závod dokončit na stejné pozici jak dnes, bude to fantastické.“

„Cítím se dobře, máme teď dobré nastavení a jen doufám, že ve stejné formě můžeme pokračovat v Katalánsku a že tam dokážeme svést další fantastickou bitvu se všemi skvělými jezdci, kteří tam jsou,“ řekl závěrem Bradley Smith.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře