125cc: Bradley Smith v roce 2010 pokračuje s Bancaja Aspar

Britský jezdec uvažoval o přestupu do Moto2.
Klepněte pro větší obrázekTým v nejnižší kubatuře mistrovství světa Bancaja Aspar tento týden potvrdil prodloužení smlouvy s britským závodníkem Bradley Smithem, který se v letošním ročníku světového šampionátu umístil na konečném druhém místě a v ročníku 2010 bude jedním z hlavních uchazečů o mistrovský titul.

Jorge Martinez vlastní dva úspěšné týmy v nižších kubaturách světového šampionátu a v letošním roce získali titul zásluhou Juliana Simona, který závodil v třídě do 125ccm s Bancaja Aspar. Po skončení sezony ale Simon přestoupil k týmu Aspar Moto2 a do Bancaja Aspar přišel třetí muž letošního šampionátu Nicolas Terol.

V uplynulé sezoně patřil Nicolas Terol mezi jezdce, kteří dokážou bojovat o přední příčky. Vyhrál závod v České republice a celkem čtyřikrát se umístil na stupních vítězů. Pro Bancaja Aspar tak představuje dvojice Bradley Smith a Nicolas Terol jistotu, že také v roce 2010 budou ve hře o mistrovský titul.

„V třídě do 125ccm musíme udržet titul, to je našim hlavním cílem,“ uvedl Jorge Martinez. „Bradley Smith měl úžasný závěr sezony, myslím, že jsme od něho viděli vůbec ten nejlepší výkon a byl také jediným, který se dokázal přiblížit Julianovi. Podařilo se nám ho přesvědčit, aby s námi zůstal v nejnižší kubatuře, protože chtěl odejít do Moto2. Věřím, že bude v příštím roce spolu s Nicolasem Terolem jedním z největších kandidátů na titul.“

„Také si myslím, že skvělou sezonu prožil Nico a doufám, že se tady bude cítit jako součást ´rodiny´, když bude soupeřit spolu se Smithem. Jsem velmi rád, že mám oba tyto jezdce pro sezonu 2010 v týmu. Nico velkým úsilím a tvrdou prací v poslední době jezdecky vyspěl, takže si myslím, že si zaslouží šanci bojovat o mistrovský titul,“ řekl Jorge Martinez.

Tým Aspar rovněž potvrdil své nové dva jezdce Juliana Simona a Mike Di Meglia, kteří v příštím ročníku světového šampionátu pojedou třídu Moto2. Julian Simon je letošním mistrem světa třídy do 125ccm a Mike Di Meglio stejný titul získal v roce 2008 a v letošním ročníku závodil ve čtvrtlitrovém Aspar týmu.

Martinezuv Aspar je ve světovém šampionátu závodů silničních motocyklů jediným uskupením, který má ve všech kubaturách svůj tým.