125cc: Efrén Vázquez se po operaci zotavuje v Bilbau

Španěl měl ve Valencii pád, při kterém si poranil pravý kotník.
Stejně, jak před dvěma týdny skončil ve Valencii Alvaro Bautista i minulý pátek se to na okruhu Ricardo Torma, během testu nižších kubatur, neobešlo bez vážnějšího pádu a zranil se tam další španělský jezdec Efrén Vázquez.

Během testování svého nového motocyklu Derbi, mladý Španěl poslední den ve Valencii spadl a nohou se nešťastně zamotal do předního kola motocyklu. Po hrůzostrašném pádu to pro něho znamenalo zlomeninu pravého kotníku a poškození Achilovy šlachy.

Vázquez byl ve Valencii okamžitě operován a později o víkendu převezen do nemocnice San Sebastian v Bilbao. Převoz lékaři umožnili zejména z důvodu, že tak bude mladý jezdec blíže své rodině, ale v nemocničním ošetření zůstane i nadále.

Nicméně pokud vše půjde tak jak má, bude španělský mladík připraven na předsezonní test v portugalském Estorilu. Vázquez ke svému zranění uvedl: „Třebaže to byla jen chvilka leknutí ve skutečnosti si myslím, že jsem měl celkem štěstí.“

„Naštěstí nebyly žádné zlomeniny nebo poškozené vazy, mimo Achilovku. Doktoři mi také řekli, že řezná rána způsobená brzdným kotoučem, byla velmi blízko hlavní tepny, což znamená, že to mohlo být mnohem važnější.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz