125cc: Iannone chtěl se Simonem v Kataru bojovat déle

Ital zvítězil v nejkratším závodu Grand Prix v historii.
Závod nejnižší kubatury třídy do 125ccm v Katru vejde do dějin světového šampionátu, jako vůbec nejkratší závod v historii. Jezdci dokončili čtyři kola, když začalo pršet, traťoví komisaři vyvěsili červené vlajky a závod byl ukončen.

Vítězem tohoto závodu se stal italský mladík z týmu Ongetta I.S.P.A Andrea Iannone. Naposledy zvítězil v minulém roce na okruhu v Šanghaji a rovněž se mu to tehdy podařilo na mokré dráze. Z vítězství v Kataru měl devatenáctiletý Ital velkou radost a domů si odvezl poloviční porci mistrovských bodů.

Do závodu startoval Iannone z třetí pozice a podařilo se mu překonat Juliana Simona z Bancaja Aspar týmu, který byl v předsezonních testech nejrychlejším jezdcem. Zisk 12,5 bodu samozřejmě Itala těší, ale přesto si přál svést na dráze delší souboj z jezdcem Bancaja Aspar.

„Jsem velmi rád, že jsem zvítězil, ale bylo by hezčí a více napínavé, kdybych bojoval s Julianem o něco déle,“ uvedl Andrea Iannone. „Nikdy nemůžete brát první místo v Grand Prix za jistou věc a už se těšíme na závodění v dalším kole v Japonsku.“

Závěrem vítěz závodu třídy 125ccm v Kataru uvedl: „Déšť mi jak se zdá přináší štěstí, protože jsem vyhrál v minulém roce závod v Číně, který byl také na mokré dráze.“