125cc: Julian Simon je velmi blízko titulu v nejnižší kubatuře

Španěl po pádu Espargara a Iannoneho vyhrál v San Marinu.
V Neděli se stal vítězem Velké ceny San Marina Julian Simon, který je v nejnižší kubatuře jezdcem týmu Bancaja Aspar a je rovněž velkým kandidátem na zisk letošního titulu mistra světa. Vítězství to ovšem bylo překvapivé, protože ještě dvě zatáčky před cílem jel Španěl na třetí pozici.

„Z vítězství mám obrovskou radost, třebaže bylo za zvláštních okolností. Předpokládám, že to nahradilo chybu, kterou jsem udělal v Barceloně,“ uvedl Julian Simon, který právě v Barceloně začal v nájezdu do posledního kola předčasně oslavovat vítězství, o které tak rázem přišel.

Tentokrát se před Simonem minulou neděli v Misanu odehrávala obrovská bitva mezi domácím jezdcem Ongetta I.S.P.A. Andrea Iannonem a vítězem závodu z Indianapolisu Polem Espargaro z týmu Derbi Racing. Oba si nic nedarovali, ale v poslední zatáčce závodu se Ital snažil vedoucího Espargara předjet, aby nakonec oba skončili v oblaku prachu únikové zóny.

„Je mi líto Espargara a Iannoneho, ale myslím, že je celkem jasné, že chyboval Iannone. Tato zatáčka je velmi těžká k předjíždění a všichni o tom ví,“ uvedl k incidentu v posledním kole závodu Julian Simon.

„Podařilo se mi ve srovnání s ostatními závody dobře odstartovat a jsem spokojený s každým aspektem závodního víkendu v San Marinu,“ pokračoval jezdec Bancaja Aspar. „Je mi líto nehody mezi dvěma jezdci ve vedení, ale s nasazením, které jsme do toho dali si myslím, že jsme si toto vítězství zasloužili právě tak.“

„Každým závodem se přibližuji mistrovskému titulu a díky tomu tak můžu jezdit mnohem klidněji,“ pokračoval Simon jehož náskok je nyní celkem sedmapadesát a půl bodu a k dalšímu závodu v Portugalsku závěrem uvedl: „Budu se tam snažit vyhrát, protože mám tuto dráhu hodně rád. Teď mám v plánu odpočívat a připravit se na Estoril.“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz