125cc: Julian Simon zajel nejrychlejší čas, Šembera dvaadvacátý

[Testy - Jerez, středa, 1. a 2. volný trénink]

Sedm desetin vteřiny hned první den testu nejnižší kubatury si připsal k dobru Julian Simon z Bancaja Aspar, který po přechodu z čtvrtlitrového motocyklu na stroj 125ccm, působí velmi vyrovnaným dojmem a jeho výsledky od začátku roku jsou jedním slovem skvělé. Pokud mu to vydrží, je to jeden z jasných favoritů v boji o letošní titul.

Mužem, který na Španěla právě těch sedm desetin vteřiny ztratil byl jeho krajan a jezdec týmu Derbi Racing Efren Vazquez. Třetí se umístil Ital Andrea Iannone v barvách týmu Ongetta, jenž po první polovině dnešního testu figuroval na první pozici.

Do první pětice nejlepších jezdců třídy 125cc se dnes dostal čtvrtý Marc Marquez s KTM a pátý Pol Espergaro s Derbi.

První letošní test mezi dravci nejnižší kubatury mistrovství světa silničních motocyklů má za sebou náš jezdec týmu Matteoni Racing Lukáš Šembera. Dopoledne mu patřilo osmadvacáté místo, ale do konce druhého samostatného tréninku se dokázal výrazně zlepšit a první den v Jerezu ukončil na dvaadvacátém místě.

Zítra v deset hodin dopoledne odstartuje druhý den testů na španělském okruhu v Jerezu, společným třetím tréninkem tříd 125cccm a 250ccm.

Testy, Jerez - třída do 125ccm, 1. volný trénink

P.   Jezdec                            Tým                                           Čas          Ztráta       Kol 
1. Klepněte pro větší obrázek Andrea IANNONE ONGETTA TEAM ISPA 1:48,134 - 42
2. Klepněte pro větší obrázek Julian SIMON BANCAJA ASPAR TEAM 1:48,294 + 0,160 29
3. Klepněte pro větší obrázek Marc MARQUEZ RED BULL KTM MOTORSPORTS 1:48,621 + 0,487 41
4. Klepněte pro větší obrázek Pol ESPARGARO DERBI RACING TEAM 1:48,898 + 0,764 63
5. Klepněte pro větší obrázek Sergio GADEA BANCAJA ASPAR TEAM 1:49,142 + 1,008 28
6. Klepněte pro větší obrázek Dominique AEGERTER AJO INTERWETTEN 1:49,144 + 1,010 27
7. Klepněte pro větší obrázek Joan OLIVE SPANISH DERBI RACING TEAM 1:49,202 + 1,068 49
8. Klepněte pro větší obrázek Sandro CORTESE AJO INTERWETTEN 1:49,230 + 1,096 23
9. Klepněte pro větší obrázek Scott REDDING BLUSENS APRILIA 1:49,359 + 1,225 45
10. Klepněte pro větší obrázek Efren VAZQUEZ DERBI RACING TEAM 1:49,464 + 1,330 39
11. Klepněte pro větší obrázek Bradley SMITH BANCAJA ASPAR TEAM 1:49,519 + 1,385 29
12. Klepněte pro větší obrázek Esteve RABAT BLUSENS APRILIA 1:49,823 + 1,689 40
13. Klepněte pro větší obrázek Stefan BRADL VIESSMANN KIEFER RACING 1:50,046 + 1,912 12
14. Klepněte pro větší obrázek Jonas FOLGER ONGETTA TEAM ISPA 1:50,235 + 2,101 24
15. Klepněte pro větší obrázek Takaaki NAKAGAMI ONGETTA TEAM ISPA 1:50,328 + 2,194 31
16. Klepněte pro větší obrázek Lorenzo SAVADORI FONTANA RACING 1:50,436 + 2,302 51
17. Klepněte pro větší obrázek Lorenzo ZANETTI ONGETTA TEAM ISPA 1:50,721 + 2,587 33
18. Klepněte pro větší obrázek Johann ZARCO WTR SAN MARINO TEAM 1:50,871 + 2,737 39
19. Klepněte pro větší obrázek Cameron BEAUBIER RED BULL KTM MOTORSPORT 1:51,196 + 3,062 24
20. Klepněte pro větší obrázek Daniel WEBB DEGRAAF GRAND PRIX 1:51,345 + 3,211 27
21. Klepněte pro větší obrázek Michael RANSEDER HAOJUE TEAM 1:51,882 + 3,748 28
22. Klepněte pro větší obrázek Alexis MASBOU LONCIN RACING 1:51,939 + 3,805 41
23. Klepněte pro větší obrázek Randy KRUMMENACHER DEGRAAF GRAND PRIX 1:52,013 + 3,879 30
24. Klepněte pro větší obrázek Luca VITALI CBC CORSE 1:52,611 + 4,477 58
25. Klepněte pro větší obrázek Luca MARCONI CBC CORSE 1:52,710 + 4,576 54
26. Klepněte pro větší obrázek Jasper IWEMA RACING TEAM GERMANY 1:53,591 + 5,457 30
27. Klepněte pro větší obrázek Matthew HOYLE HAOJUE TEAM 1:56,323 + 8,189 22
28. Klepněte pro větší obrázek Lukáš ŠEMBERA MATTEONI RACING 1:57,255 + 9,121 22
29. Klepněte pro větší obrázek Tomoyoshi KOYAMA LONCIN RACING 2:17,116 + 28,982 7

 

Testy, Jerez - třída do 125ccm, 2. volný trénink

P.   Jezdec                            Tým                                          Čas           Ztráta       Kol 
1. Klepněte pro větší obrázek Julian SIMON BANCAJA ASPAR TEAM 1:47,345 - 17
2. Klepněte pro větší obrázek Efren VAZQUEZ DERBI RACING TEAM 1:48,023 + 0,678 14
3. Klepněte pro větší obrázek Andrea IANNONE ONGETTA TEAM ISPA 1:48,368 + 1,023 14
4. Klepněte pro větší obrázek Marc MARQUEZ RED BULL KTM MOTORSPORTS 1:48,534 + 1,189 16
5. Klepněte pro větší obrázek Pol ESPARGARO DERBI RACING TEAM 1:48,713 + 1,368 17
6. Klepněte pro větší obrázek Sergio GADEA BANCAJA ASPAR TEAM 1:48,756 + 1,411 15
7. Klepněte pro větší obrázek Bradley SMITH BANCAJA ASPAR TEAM 1:48,828 + 1,483 10
8. Klepněte pro větší obrázek Jonas FOLGER ONGETTA TEAM ISPA 1:48,921 + 1,576 18
9. Klepněte pro větší obrázek Sandro CORTESE AJO INTERWETTEN 1:48,930 + 1,585 15
10. Klepněte pro větší obrázek Scott REDDING BLUSENS APRILIA 1:49,014 + 1,669 19
11. Klepněte pro větší obrázek Esteve RABAT BLUSENS APRILIA 1:49,029 + 1,684 19
12. Klepněte pro větší obrázek Joan OLIVE SPANISH DERBI RACING TEAM 1:49,099 + 1,754 16
13. Klepněte pro větší obrázek Takaaki NAKAGAMI ONGETTA TEAM ISPA 1:49,711 + 2,366 14
14. Klepněte pro větší obrázek Cameron BEAUBIER RED BULL KTM MOTORSPORT 1:49,718 + 2,373 17
15. Klepněte pro větší obrázek Stefan BRADL VIESSMANN KIEFER RACING 1:49,816 + 2,471 12
16. Klepněte pro větší obrázek Lorenzo SAVADORI FONTANA RACING 1:49,863 + 2,518 16
17. Klepněte pro větší obrázek Randy KRUMMENACHER DEGRAAF GRAND PRIX 1:49,923 + 2,578 18
18. Klepněte pro větší obrázek Daniel WEBB DEGRAAF GRAND PRIX 1:50,244 + 2,899 22
19. Klepněte pro větší obrázek Johann ZARCO WTR SAN MARINO TEAM 1:50,554 + 3,209 24
20. Klepněte pro větší obrázek Dominique AEGERTER AJO INTERWETTEN 1:50,665 + 3,320 13
21. Klepněte pro větší obrázek Lorenzo ZANETTI ONGETTA TEAM ISPA 1:51,083 + 3,738 17
22. Klepněte pro větší obrázek Lukáš ŠEMBERA MATTEONI RACING 1:51,190 + 3,845 20
23. Klepněte pro větší obrázek Jasper IWEMA RACING TEAM GERMANY 1:51,929 + 4,584 17
24. Klepněte pro větší obrázek Alexis MASBOU LONCIN RACING 1:51,953 + 4,608 8
25. Klepněte pro větší obrázek Michael RANSEDER HAOJUE TEAM 1:51,961 + 4,616 15
26. Klepněte pro větší obrázek Luca MARCONI CBC CORSE 1:52,424 + 5,079 22
27. Klepněte pro větší obrázek Luca VITALI CBC CORSE 1:53,262 + 5,917 21
28. Klepněte pro větší obrázek Simone CORSI JACK & JONES TEAM 2:01,672 + 14,327 5
29. Klepněte pro větší obrázek Matthew HOYLE HAOJUE TEAM 2:15,588 + 28,243 1
17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
16. října | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
16. října | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Závod Moto3 vyhrál Fenati, Mir bez bodů, takže o titulu ještě není rozhodnuto.

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00