125cc: Marc Marquez vyvázl z nehody v Kataru nezraněn

Mladý Španěl přišel těsně před ukončením závodu o první body.
Klepněte pro větší obrázekMarc Marquez z Red Bull KTM měl v Kataru pořádnou smůlu, když necelou minutu před ukončením závodu nejnižší kubatury červenými vlajkami dostal ´high side´ a skončil ve štěrkové únikové zóně. V té době jel na třetí pozici, ale nehoda pro něho znamenala konec nadějí získat v prvním podniku sezony 2009 dobrý výsledek.

Na druhou stranu měl tento talentovaný španělský mladík obrovské štěstí, protože během pádu nedošlo k žádnému zranění a může se tak pokusit získat své první mistrovské body v příštím kole na okruhu v japonské Motegi.

„Dobře jsem odstartoval a chvíli si držel třetí pozici,“ uvedl Marquez. „Dokonce, když začalo pršet jsem jel pořád mezi prvními pěti a věřil v dobrý výsledek. Dráha ale byla čím dál mokřejší a já se dostal na obrubník, zadní část motocyklu podklouzla a mě to vyhodilo mimo dráhu.“

„Můj motocykl v té době jel opravdu velmi dobře, ale na ostatní jsem neztratil příliš, protože se připsala jen polovina bodů, takže si dál věřím a těším se na další závod v Japonsku,“ řekl závěrem Marc Marquez.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz