125cc: Marquez by rád získal stupně vítězů také v Barceloně

Letos se mu to na španělské půdě už jednou podařilo v Jerezu.
Klepněte pro větší obrázekMark Marquez je jezdcem týmu Red Bull KTM v nejnižší kubatuře světového šampionátu závodů silničních motocyklů a rovněž patří do početné skupiny španělských jezdců, které čeká příští víkend jejich domácí závod v podobě Velké ceny Katalánska na okruhu Montmelo v Barceloně.

Samozřejmě Marquez není jediným jezdcem, který by závod v Katalánsku rád vyhrál, ale spokojil by se také s umístěním na stupních vítězů. Rozhodně na to letos má, protože v minulém a zároveň premiérovém roce dokázal získat celkem třiašedesát bodů, ale letos jich má na svém kontě už osmatřicet.

Letos se Marquez už jednou na stupně vítězů postavil a to na jihu Španělska, když v třetím kole šampionátu skončil na okruhu v Jerezu třetí. Motivace získat v dalším španělském závodu podobné umístění, je tak u něho určitě velmi vysoká.

„Dokázat zvítězit je pokaždé velmi těžké a v této chvíli bych se spokojil s umístěním na stupních vítězů,“ řekl Marquez, kterému teď patří v mistrovství šestá pozice. „Domácí fanoušci nám dávají ten potřebný tlak a věřím v dobrý závod, abych jim udělal radost. Přesto všechno chci především závod dokončit a získat nějaké body pro šampionát.“

Šestnáctiletý Marquez sice letos dvakrát zajel na páté a jednou na třetí místo, ale také dva závody nedokončil a tak se musí vyvarovat podobných chyb pokud chce v letošní sezoně dosáhnout výraznějšího výsledku s týmem, který je v mistrovství plně konkurenceschopný.

„KTM odvádí skvělou práci, což můžete vidět na motocyklu a na výsledcích,“ pokračoval Marquez. „Myslím, že máme k dispozici technický komplet a tým k tomu, abychom byli vpředu.“


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz