125cc: Nicolas Terol přišel o druhé místo díky penalizaci

Osudným se mu stal průjezd šikanou v posledním kole.
Španělský jezdec týmu Jack&Jones WRB Nicolas Terol už v ranním zahřívacím tréninku na nizozemskou Grand Prix ukázal, že se s ním musí v závodu nejnižší kubatury počítat jako s kandidátem na umístění na předních příčkách.

V samotném závodu holandské TT také opravdu Terol dojel na druhém místě, což znamenalo, že se mohl radovat z třetího umístění na stupních vítězů v řadě. Bohužel pro Španěla jeho radost netrvala dlouho.

Terol jel velmi dobře po celý závod, ale v posledním kole se v šikaně málem srazil s Julianem Simonem a musel jet mimo dráhu po únikové cestě, která je v takových případech jezdci často využívaná a zpátky na dráhu se dostal před Simona.

Nicméně IRTA jezdce před takovou ´zkratkou´ varovala a upozornila je, že pokud takto získají nějakou výhodu budou penalizováni a to se také stalo Terolovi, který dostal od vedení závodu dvacetisekundovou penalizaci a to znamenalo pád na pátou pozici.

Samozřejmě ztráta umístění na stupních vítězů byla pro Terola zklamáním a jedinou útěchou mu tak v tomto případě mohl být jeho výkon v závodu, který komentoval slovy: „Byl jsem opravdu spokojen jak se vše vyvíjelo. V ranním zahřívacím tréninku jsem viděl, že můžu jet opravdu rychle a rozhodl se dostat před vedoucí skupinu jezdců. Spolu s Julitem (Julian Simon) a Gadeou jsme si vybudovali opravdu skvělý náskok.“

„V posledním kole jsme se Simonem bojovali o vítězství, ale oba jsme do poslední šikany najeli špatně a já ji musel projet napříč. Když jsem se pak vrátil zpátky na dráhu pustil jsem před sebe Gadeu a vydal se za ním s vědomím, že jsem tak nezískal žádnou pozici. Byl jsem opravdu velmi šťastný, že mám už potřetí za sebou druhé místo, což jen dokazuje jak dobrou odvádíme práci.“

Potom přišlo oznámení o dvacetisekundové penalizaci, což Nicolas Terol závěrem komentoval slovy: „Jako jediní to mají na starosti (vedení závodu) a my to musíme akceptovat. Nesouhlasím, že bych tímto manévrem získal nějakou výhodu, ale oni myslí, že ano. Nemůžeme s tím teď dělat nic jiného než to zkusit hned v dalším závodu,“ řekl závěrem Nicolas Terol.