125cc: První stupně vítězů pro Jonase Folgera

Německý talent týmu Ongetta I.S.P.A. získal ve Francii druhé místo.
Teprve patnáctiletý německý závodník Jonas Folger si v divokém závodu nejnižší kubatury Velké ceny Francie dojel pro fantastické druhé místo, když startoval až z šestnácté pozice na startovním roštu.

Folger měl svou premiéru v mistrovství světa v minulém roce, když jezdil na stroji rakouského výrobce KTM, ale pro letošní sezonu ho získal nově vytvořený tým Ongetta I.S.P.A. a nyní se ukazuje, že to bylo správné rozhodnutí.

Německý odchovanec Red Bull MotoGP Academy dokázal v deštivém závodu na okruhu v Le Mans prodat svůj talent tím nejlepším způsobem, když dojel do cíle na druhém místě hned za mnohem zkušenějším Julianem Simonem.

Už předtím, ve španělské Grand Prix, německý jezdec velmi vyrovnaně bojoval o možné umístění na stupních vítězů, když se probil polem jezdců až z pětatřicáté pozice na startovním roštu, ale měl smůlu a závod v Jerezu nedokončil.

Podobné chyby se chtěl každopádně vyvarovat ve Francii a i když během závodu nejnižší kubatury bylo neuvěřitelných dvaatřicet pádů a celkem osmnáct jezdců Velkou cenu nedokončilo, Folger svou Aprilii nakonec dovezl až na stupně vítězů.

Svůj francouzský úspěch Němec komentoval slovy: „Je to neuvěřitelný pocit a nemůžu tomu stále uvěřit. Byl to divný víkend a počasí vše udělalo mnohem těžší.“

„Už v sobotu jsem se za deště začal cítit dobře, takže jsem nastupoval do závodu s pocitem jistoty a snažil se na to pořádně zatlačit,“ uvedl německý mladík. „Nakonec jsem dojel Bradley Smithe a dokázal ho předjet, získat na něho určitý náskok a ten si udržet.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz