125cc: Sergio Gadea je zpátky mezi nejlepšími

Letos už Španěl získal víc bodů než za celou předchozí sezonu.
Klepněte pro větší obrázekSergio Gadea z týmu Bancaja Aspar si v minulé sezoně prožil těžké období, když po vítězství v zahajovacím závodu v Kataru už nezískal žádné další umístění na stupních vítězů a nakonec skončil až na dvanáctém místě.

V letošní sezoně je tento španělský jezdec opět ve formě a po sedmém kole šampionátu už má na svém kontě víc bodů než dokázal získat ve všech závodech roku 2008. Po vítězství v Assenu mu v průběžném hodnocení patří čtvrtá pozice a na vedoucího Simona ztrácí dvacet bodů.

„V této chvíli nepřemýšlím o titulu,“ uvedl Gadea, který je velmi rád, že je opět jezdcem, který dokáže bojovat s nejlepšími. „Mým plánem je pokračovat v dosažení krátkodobých cílů a právě teď mám z ježdění radost jako malé dítě.“

„Mám znovu tu jiskru, o kterou jsem přišel v minulém roce a to je skvělý pocit. Čas ukáže, zda můžu vyhrát světový šampionát a když ne, pak budu mít přinejmenším rok, na který budu vzpomínat celý život,“ řekl Gadea.

Pokud by Gadea měl vyhrát, pak bude muset porazit nejen Andrea Iannoneho, ale hlavně své dva týmové kolegy Juliana Simona a Bradleyho Smithe. Určitě nic jednoduchého po zkušenostech z roku 2007, když v Aspar týmu tehdy soupeřil s Talmacsim a Faubelem.

„Atmosféra je v garáži opravdu dobrá,“ pokračoval Gadea. „Pokud jde o mě tak já se hlavně soustředím na práci s mechaniky a o ničem dalším nepřemýšlím. Julian a Bradley jsou na tom podobně. Je to jediný způsob jak získat výsledky, tvrdě pracovat a neztratit koncentraci.“

„Všichni, co jsme v první čtyřce se snažíme být maximálně konzistentní. Smith už dokázal svou houževnatost. Umí rozlišit, kdy si dojet pro vítězství a kdy se spokojit s dobrým umístěním. Julián je velmi rychlý, přizpůsobil se změně třídy a předpokládám, že rozdíl mezi ním a námi by byl mnohem větší, kdyby několikrát nechyboval. Iannone je stejně rychlý a agresivní, ale také udělal několik chyb,“ řekl závěrem Sergio Gadea.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře