125cc: Simon plánuje pro Sachsenring ofenzivnější strategii

Okruh v Německu mu vyhovuje po všech stránkách.
Klepněte pro větší obrázekJulian Simon z Bancaja Aspar týmu je po sedmi závodech sezony vedoucím jezdcem nejnižší kubatury a před závodem v Německu si je vědom skutečnosti, že pokud chce vážně uvažovat o zisku letošního titulu, není tam už žádný prostor pro chyby.

Právě těch se v první polovině sezony několikrát dopustil, když například po pádu nedokončil domácí Velkou cenu na okruhu v Jerezu nebo, když si špatně spočítal počet kol do konce závodu v dalším domácím podniku v Barceloně.

Náskok, který teď má před druhým týmovým kolegou Bradley Smithem tak mohl být daleko vyšší než současných pět a půl bodu. Úkol pro další Grand Prix v Německu je proto celkem jasný, ofenzivnější strategie a zisk maximálního počtu bodů na okruhu, kde už v minulosti dokázal zajet některé dobré výsledky.

„Cílem pro tento závod je vyhnout se jakémukoliv druhu incidentu a skončit tak vysoko jak jen to bude možné. Pokud by to znamenalo vítězství, tak tím lépe,“ uvedl před Velkou cenou Německa Julian Simon.

„V této fázi sezony je opravdu velmi důležité si upevnit naše pozice v mistrovství. Myslím, že také nastal čas o něco víc útočit a zjistit, kdo opravdu bojuje o titul.“

Právě Julian Simon má na Sachsenringu dobrou bilanci a něco takového si tam může vyzkoušet. Proto je také celkem optimistický, co se týče jeho možnosti si udržet vedení i po závodu v Německu.

„Na německou Grand Prix se opravdu těším, protože Sachsenring je okruhem, který mám rád a je to místo, kde se mi v minulosti dařilo v obou třídách jak 250ccm, tak 125ccm,“ pokračoval španělský jezdec Bancaja Aspar.

„V minulém roce jsem se kvalifikoval druhý a závod dokončil, navzdory mokrým podmínkám, na pátém místě. Sachsenring velmi dobře vyhovuje mému stylu jízdy a tým spolu se mnou je připraven pokračovat v tvrdé práci, abychom získali další dobré výsledky a udrželi vedoucí postavení v šampionátu,“ řekl závěrem první muž třídy do 125ccm Julian Simon.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz