125cc: Simone Corsi odchází do týmu Fontana Racing

U Jack&Jones WRB nahradí italského vicemistra Luis Salom.
Italský jezdec Simone Corsi, které mu se v minulé sezoně dařilo velmi dobře, když se v šampionátu umístil na celkově druhém místě za Mike Di Megliem, letos na své předchozí výsledky nedokázal navázat a potom, co z prvních šesti závodů sezony získal jen čtyři body, vedení týmu Jack&Jones WRB učinilo nelehké rozhodnutí a s Italem se rozloučilo.

V prohlášení týmu se uvádí jako hlavní důvody pro ukončení spolupráce jeho slabé výsledky od začátku sezony a to, že v této věci nedokáže najít řešení, které by znamenalo garanci zlepšení jeho současné situace.

„Přejeme Simonovi v nové fázi jeho kariéry hodně štěstí a náš společný sportovní i osobní vztah zůstane i nadále velmi dobrý. Situace byla obtížná pro něho i pro nás kvůli nedostatku dobrých výsledků,“ uvedl šéf týmu Javier Sabio.

Po závodu v Katalánsku, kde Corsi obsadil šestnácté místo, mu v průběžném pořadí šampionátu patří celkově třiadvacátá pozice. Z týmu Jack&Jones Ital odchází do týmu Fontana Racing, kde bude týmovým kolegou nováčka a krajana v šampionátu Lorenza Savadoriho. Na místo Simone Corsiho příjde do Jack&Jones WRB další nováček z Red Bull MotoGP Rookies Cupu Luis Salom.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.