125cc: U Blusens Aprilie se ve čtvrtek dařilo Reddingovi

Rabata pronásledovaly mechanické problémy jeho Aprilie.
Klepněte pro větší obrázekEsteve Rabat si ve čtvrtek na okruhu v Jerezu zlepšil čas z předchozího dne o čtyři desetiny sekundy, ale hodně ho trápily mechanické problémy jeho Aprilie a strávil tak hodně času místo testováním na dráze, mezi mechaniky v boxech.

„Byl to těžký den. Měli jsme problémy s motocyklem hned od začátku tréninku a to mi vzalo víc, jak hodinu jízdy, protože tak dlouho to trvalo mechanikům opravit,“ řekl po skončení čtvrtečního testu Esteve Rabat.

„Vrátil jsem se na dráhu odpoledne, ale jen stěží jsem mohl zajet dobrý čas na kolo, protože když jsem přidal plyn ukázaly se další problémy a musel jsem znovu zastavit.“

„Dobré je na tom to, že se to začalo projevovat nyní a máme na to čas. Můžeme tak pokračovat v poznávaní motocyklu, který je nový jak pro mě tak pro mechaniky. Jsem si jistý, že do budoucna najdou řešení,“ uvedl jezdec týmu Blusens Aprilia.

Klepněte pro větší obrázekJeho týmový kolega britský jezdec Scott Redding včera podal dobrý výkon a zlepšil se o šest desetin. Dopoledne mu patřila dvanáctá pozice, ale odpoledne se výrazně zlepšil a zajel šestý nejlepší čas.

„Dneska (čtvrtek) jsme udělali nějaké změny na zavěšení a v nastavení podvozku a ke konci můj tým připravil motocykl, jenž fungoval mnohem lépe,“ uvedl Redding. „Pár problémů se sice objevilo, ale nebylo to nic, co by nám dělalo starosti.“

„Když se začalo oteplovat bylo to o něco těžší, protože pneumatiky nevydržely tak dlouho a neměly tolik přilnavosti. Motocykl byl víc neklidný a to je pak obtížné najít správnou stopu. Byli jsme o něco rychlejší než včera a také jsme se zlepšili, ale stále postupujeme krok za krokem.“

„Odpoledne jsem byl mezi nejrychlejšími deseti, takže to není špatné,“ uvedl závěrem Scott Redding z týmu Blusens Aprilia.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz