125cc: Vedoucím mužem nejnižší kubatury je Julian Simon

Nicolas Terol se po vítězství v Brně posunul na druhou příčku.

Klepněte pro větší obrázekS téměř pětapadesátibodovým náskokem odjíždí k zámořské Grand Prix Julian Simon, jezdec týmu Bancaja Aspar a vedoucí muž průběžného hodnocení šampionátu. Jako jeden z mála jezdců nejnižší kubatury čeká na Simona v Indianapolisu závodní premiéra, protože ještě loni byl jezdcem ve čtvrtlitrové kubatuře a její závod byl tehdy pro špatné povětrnostní podmínky zrušen.

Přestup zpátky do nejnižší kubatury byl u Simona trošku zvláštní, ale nyní můžeme konstatovat, že v případě Španěla zcela oprávněný, protože má letos velkou šanci získat titul mistra světa v třídě do 125ccm. V Brně si dojel pro své osmé umístění na stupních vítězů a jediný Nicolas Terol si s ním dokázal na Masarykově okruhu poradit, když závod vyhrál a rozbil tak vedoucí trojblok jezdců Bancaja Aspar v průběžném hodnocení šampionátu.

Pro druhého v pořadí Nicolase Terola je vítězství z Brna určitě obrovskou motivací k tomu, aby podobný výsledek zopakoval také na dráze v Indianapolisu, protože premiérový ročník na této slavné americké dráze loni vyhrál, když závod nejnižší kubatury byl stejně, jak později závod MotoGP předčasně ukončen.

Za jezdcem týmu Jack&Jones WRB následuje dvojice jezdců Bancaja Aspar. Třetí Bradley Smith a čtvrtý Sergio Gadea. Smith čtvrtým místem v Brně ukončil smůlu, která ho potkala v předchozích dvou Velkých cenách v Německu a Británii, kde nezískal ani jeden bod a díky tomu se dostal před týmového kolegu Sergio Gadeu, který si z České republiky odvezl sedm bodů za deváté místo. Oba jezdce ale dělí rozdíl v podobě půl bodu.

Páté místo patří Italovi v barvách Ongetta I.S.P.A. Andrea Iannonemu, který je také posledním jezdcem, který má na svém kontě více jak sto bodů. V Brně dojel na třetím místě, což bylo po dlouhé době jeho v pořadí čtvrté umístění na stupních vítězů, když to poslední získal v závodu Velké ceny Katalánska.

Pořadí do desátého místa tvoří jezdci v pořadí na šestém místě Pol Espargaro, sedmý Sandro Cortese, osmý Marc Marquez, devátý Jonas Folger a na desáté pozici je Stefan Bradl.

Český jezdec Lukáš Šembera, který letos poprvé závodí v nejnižší kubatuře světového šampionátu u týmu Matteoni Racing dosud nezískal ani jeden bod, ale má před sebou ještě šest příležitostí, kde bude mít možnost své premiérové body získat.