250cc: Aleix Espargaro v Assenu nahradí Nemetha

Španěl naposledy s čtvrtlitrem závodil v sezoně 2008.
Maďar Balasz Nemeth, který si během testu ve Valencii zlomil ruku, nemůže nastoupit do víkendové Velké ceny Nizozemí a v týmu Balatonring ho v sedmém podniku sezony nahradí Španěl Aleix Espargaro.

Aleix je starším z bratrů Espargarových a se čtvrtlitrovým motocyklem jel naposledy v minulém roce. Španěl si do víkendové TT de Assen věří a rád by tam předvedl dobrý výkon a pro tým získal nějaké body do celkového hodnocení šampionátu.

„Ve skutečnosti byl Assen místem, kde jsem poprvé závodil s 250ccm motocyklem. Vše se tam dařilo a mám na tuto zkušenost velmi dobré vzpomínky,“ uvedl Aleix Espargaro. „V současné době jsem naprosto ponořen do projektu Moto2 a jsem potěšen jakým způsobem se vše vyvíjí, ale tato čtvrtlitrová příležitost je také velmi vzrušující.“

„Je to nějaká doba, kdy jsem naposledy jezdil čtvrtlitry, ale nemyslím si, že by se v průběhu těch měsíců motocykly natolik změnily, takže jednoduše tvrdě zapracujeme ve čtvrtečním a pátečním tréninku, abychom získali konkurenceschopné nastavení,“ řekl Espargaro.

„Cítím se velmi motivovaný, protože to bude moje první Velká cena od minulého roku. Zatím je brzdy dělat nějaké prognózy, ale dokončit závod v první šestce by byl skvělý výsledek. Těším se na příjezd do Holandska, kde se seznámím s týmem a začnu jezdit,“ řekl závěrem Aleix Espargaro.

Pro tým Balatonring je Espargaro v této sezoně už čtvrtým jezdcem, který pojede s jejich motocyklem. Sezonu zahájil Gábor Talmácsi, ale po třech závodech tým opustil a v Le Mans na jeho místo nastoupil Angel Rodriguez. Jako jejich pravidelný jezdec pak přišel do týmu Balasz Nemeth, který závodil v italském Mugellu a naposledy v Katalánsku, ale zranění z Valencie mu neumožní absolvovat nadcházející Velkou cenu Nizozemí.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz