250cc: Balázs Németh získal v Brně první body

Maďar v týmu Balatonring vystřídal Gábora Talmácsiho.
Balázs Németh ve svém teprve čtvrtém závodu v barvách čtvrtlitrového týmu Balatonring získal minulou neděli na okruhu v Brně své první mistrovské body, když do závodu startoval z osmnácté pozice na startovním roštu a závod dokončil čtrnáctý.

Maďarský jezdec u Balatonringu nahradil svého krajana Gábora Talmácsiho, který začátkem sezony z týmu odešel a nyní jezdí v MotoGP. Po dvou Grand Prix na Németha čekala smůla v podobě zranění, které utrpěl při pádu během testování. Do mistrovství se zapojil až v britském kole šampionátu a po letní přestávce si v Brně dojel pro první dva body.

Vzhledem k tomu, že je Némethuv tým součástí vysoce konkurenceschopné Asparovy skupiny, není z tohoto pohledu zisk dvou bodů něco velkého, ale něco na čem může mladý Maďar stavět v příštích Velkých cenách. Ovšem to, že v Brně skórovali před zraky tisíců maďarských diváků je pro jezdce a jeho tým Balatonring určitě velkým zadostiučiněním.

„S tímto výsledkem jsem spokojený a konečně mám nějaké body v hodnocení šampionátu,“ uvedl Balázs Németh. „Start jsem měl mnohem lepší než kdy předtím. Neztratil jsem jedinou pozici a to byl velmi pozitivní moment. Začal jsem předjíždět ostatní jezdce a v druhém kole už jsem byl patnáctý. Viděl jsem, že není moc velká mezera na jezdce přede mnou a tak jsem zabral, abych ho dojel.“

„Na Aprilii jsem se cítil velmi dobře a kolo za kolem jsem byl schopný snižovat své časy s myšlenkou na zisk prvních bodů v šampionátu. Díky dobře odvedené práci mých mechaniků v průběhu celého závodního víkendu, tak můj motocykl během závodu fungoval fantasticky. Teď už vím, že můžu jezdit rychleji a cílem je od této chvíle pokračovat na této výkonnostní úrovni,“ řekl závěrem Balázs Németh.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.