250cc: Barbera je na vítězné vlně a chce se na ni udržet

Španěl lituje, že se mu stejně nedařilo v Brně a Indianapolisu.
Hector Barbera v předchozím roce ukončil přibližně v tomto období sezonu, protože se zranil během přípravy na Velkou cenu Japonska. Nějakou dobu si poležel v nemocnici, kde také podepsal smlouvu s novým týmem Pepe World. Jejich, popravdě řádnou dávku důvěry jim vrátil hned v úvodním podniku sezony, když vyhrál závod čtvrtlitrové kubatury v Kataru.

Od té doby Hector Barbera nevyhrál žáden z dalších deseti závodů až do nedělní Velké ceny San Marina, kdy se znovu postavil na nejvyšší místo stupňů vítězů. Všichni očekávali bitvu mezi Simoncellim, Aoyamou a Bautistou, ale nakonec to byl Barbera s Pasinim, kteří předvedli krásné souboje vedené nejen silou, ale hlavně hlavou.

Španěl Barbera jede letos ve čtvrtlitrech naposledy, protože už podepsal smlouvu s týmem Aspar a v příštím roce bude jezdcem jejich nového týmu v prestižní MotoGP. Po závodu v Misanu si ale užíval pocity vítěze čtvrtlitrů. „Mám velkou radost,“ řekl. „Věděli jsme že to v tom horku bude náročných šestadvacet kol. Odvedli jsme ale dobrou práci v přípravě a byl jsem si jistý dobrým výsledkem.“

„V určitém směru je to frustrující, protože v Brně a Indianapolisu bychom měli také lepší výsledky nebýt problému s pneumatikami a mojí chyby, což mi nakonec zabránilo takový výsledek získat. Je to škoda, když pomyslím na mistrovský titul. Ale našim cílem je stále pokračovat ve snaze vyhrávat závody a pokud možno je dokončovat na pozici v první trojce,“ řekl závěrem Hector Barbera.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz