250cc: Barbera se vrací na místo, kde loni těžce havaroval

Španěl si v přípravě na GP Japonska 2008 zlomil tři obratle.
Pro Hectora Barberu z týmu Pepe World je letošní návrat do japonské Motegi, jak z říše snů. V září roku 2008 tam během třetího volného tréninku těžce havaroval a sanitkou byl odvezen s vážným poraněním zad. Nějakou dobu pak strávil v japonské nemocnici než mu zdravotní stav umožnil jeho převoz do Španělska.

Dlouhou dobu pak strávil na nemocničním lůžku léčbou zlomených obratlů a právě tam také podepsal novou smlouvu se Sito Ponsem, bývalým skvělým závodníkem a nyní majitelem týmu Pepe World. V té době nikdo nevěděl, jak rychle se dokáže zotavit a jak na tom bude po psychické stránce, ale Pons mu dal naprostou důvěru a to se zatím ukazuje, jako jeho velmi prozíravé rozhodnutí.

Koncem dubna 2009 se totiž Hector Barbera do Japonska vrací poprvé v kariéře v čele průběžného hodnocení světového šampionátu třídy čtvrtlitrů. V zahajovacím závodu sezony Barbera vítězí o téměř jednu sekundu před Cluzelem z Matteoni Racing a na konto si připsal plný počet bodů, když Alvaro Bautista dojel až sedmý a Marco Simoncelli pro zranění nestartoval vůbec.

Hector Barbera do Japonska přijíždí závodit s maximálním nasazením a tudíž tam není prostor pro žádný sentiment a není to ani důvodem, proč by se měl držet zpátky, když uvedl: „Samozřejmě to bude zvláštní pocit. Vracím se na místo, kde jsem se zranil a v pozici vedoucího jezdce světového šampionátu.“

„Nicméně celý ten příběh už je v pozadí, detail,“ pokračoval Barbera. „Přistupuji k tomuto závodu znovu od základu, jako kdyby to bylo jakékoliv další kolo. Chci se zlepšovat s každým výjezdem na trať a s úmyslem být plně konkurenceschopný v neděli. Chci si závod užívat s vědomím, že v něm mám možnost zvítězit.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz