250cc: Bautista chce zabojovat v Japonsku

Španěl v Kataru nedokázal plně využít absence Simoncelliho.
Klepněte pro větší obrázekAlvaro Bautista z týmu Mapfre Aspar dostal v prvním kole světového šampionátu třídy čtvrtlitrů velkou příležitost získat náskok nad zraněným Marcem Simoncellim, úřadujícím mistrem světa, který právě na startu Velké ceny Kataru chyběl. Španělovy výsledky v trénincích stejně, jak perfektně zvládnutá kvalifikace, kde zajel na první místo startovního roštu ani nenaznačovala, že by tomu mělo být jinak.

Samotný závod se ovšem vyvíjel zcela opačně a tedy v neprospěch vicemistra světa Alvara Bautisty. V cíli zkráceného závodu byl sedmý a poražen svým týmovým kolegou Mike Di Megliem, který ve své premiérové Grand Prix třídy 250ccm dojel na skvělém třetím místě.

Déšť, který ukončil předčasně závod nejnižší kubatury a posléze posunul start třídy 250ccm, nanesl na dráhu nečistoty a všudypřítomný písek. Díky tomu se poměry na trati změnily ve srovnání s posledními dvěma dny, kdy Bautista exceloval. Podmínky, ale byly pro všechny stejné a zejména nevydařený start se podepsal na umístění španělského jezdce ve výsledkové listině.

V třetím kole po startu se jezdec Mapfre Aspar pohyboval až na dvanáctém místě. Po stíhací jízdě se později dostal až na čtvrtou pozici, ale dravá jízda v jeho podání si vybrala svou daň v opotřebení pneumatik a to nakonec pro Bautistu znamenal v závěru propad na konečné sedmé místo.

„Byl to pěkně komplikovaný závod potom, co se nám o víkendu dařilo,“ uvedl Alvaro Bautista. „Když jsem najížděl do první zatáčky zdálo se, že jsem dlouhý a bylo dost těžké zvládnout motocykl. V žádné fázi závodu jsem se opravdu necítil pohodlně ani jistě. V závěru byla zadní pneumatika hodně opotřebovaná a já musel dávat pozor, abych neudělal žádnou chybu.“

„Podařilo se mi v polovině závodu získat několik pozic a v určité fázi si pomyslel, že stupně vítězů jsou reálné, ale v závěru jsem ztratil přilnavost a hned několik jezdců se dostalo přede mne,“ řekl Bautista.

„Podmínky během závodu byly zcela odlišné od těch, které jsme měli během tréninku a to nás trošku překvapilo. Motocykl byl nastavený správně, ale nečekali jsme, že budeme jezdit po asfaltu pokrytém takovým množstvím prachu a písku.“

„To byla škoda, protože se před závodem vše vyvíjelo dobře, takže doufám, že se v Japonsku můžeme vrátit k stejné úrovni výkonu, jaký jsme předvedli v trénincích,“ uvedl závěrem Alvaro Bautista.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz