250cc: Faubel bude závodit v týmu Valencia CF-Honda SAG

Španěl bude v MS reprezentovat svůj oblíbený fotbalový klub.
Sportovní kategorie motocyklového sportu a fotbalu mají k sobě hodně daleko, ale to neplatí v případě španělského jezdce Hectora Faubela, který oznámil spojení svého oblíbeného fotbalového klubu Valencia CF a jeho týmu v třídě do 250ccm mistrovství světa silničních motocyklů Honda SAG.

Ve čtvrtek se ve Valencii sešli zástupci fotbalového klubu Damir Vidagani, Juan Pablo Molinero a Jordi Bruixola spolu s majitelem týmu SAG Honda Eduardem Peralesem a jezdcem Hectorem Faubelem, kde oznámili úspěšné uzavření smlouvy.

Ve své osmé sezoně v mistrovství světa se tak pětadvacetiletý Faubel postaví na startovní rošt prvního závodu v Kataru poprvé v kariéře s motocyklem Honda v barvách týmu Valencia CF-Honda SAG.

Hectora Faubela provázela od jeho příchodu do světového šampionátu v roce 2000 značka Aprilia. První celou sezonu Španěl zajel v roce 2002 a největší úspěch si na své konto připsal v roce 2007. Tehdy jako jezdec týmu Bancaja Aspar získal pět vítězství a celkem třináct pódiových umístění, což mu v konečném hodnocení přineslo druhé místo a titul vicemistra nejnižší kubatury.

„Je to pro mě neobyčejný okamžik,“ uvedl Hector Faubel. „Jsem skutečně hrdý a vděčný za příležitost reprezentovat svůj klub Valencia CF ve světovém šampionátu. Je to nádherný pocit závodit s jménem týmu, kterému jsem fandil po celý svůj život.“


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz