250cc: Hector Faubel získal první stupně vítězů ve čtvrtlitrech

Španěl své druhé místo věnoval týmu, rodině a sponzorům.
Hector Faubel v letošní sezoně závodí v sedle čtvrtlitrové Hondy týmu Hoda SAG a s hlavním sponzorem na kapotě v podobě jeho oblíbeného fotbalového klubu Valencia CF. V nedělní Velké ceně Francie se dokázal umístit na druhém místě, což je jeho první pódiové umístění v třídě do 250ccm od doby, kdy do ni přišel v roce 2008.

Španěl do čtvrtlitrové kubatury přestoupil v pozici vicemistra světa, protože o mistrovský titul přišel v posledním závodu sezony 2007, který se tehdy stal kořistí maďarského jezdce Gabora Talmacsiho. Rok u týmu Mapfre Aspar nebyl pro Faubela nejlepší a Jorge Martinez ho ani moc nepřemlouval, když se rozhodl tým opustit a odejít ke konkurenční Hondě.

V předsezonních testech toho moc nenajezdil a ani nepatřil mezi favority soutěže. Ve Francii ovšem znovu předvedl, že závodit nezapomněl a v obtížných podmínkách dokázal precizní jízdou využít chyb svých soupeřů a rozdělit dvojici jezdců Metis Gilery Marca Simoncelliho a Roberta Locatelliho.

Svůj výkon během závodu na okruhu Bugatti v Le Mans, Hector Faubel komentoval slovy: „Byl to velmi náročný závod za extrémních podmínek, protože střídavě pršelo a stav dráhy vyžadoval plnou koncentraci k tomu, vyvarovat se jakýchkoliv chyb. Udržoval jsem si stálou rychlost bez zbytečného rizika, protože jsem viděl hodně pádů a nechtěl jejich počet rozšířit.“

V minulé sezoně bylo Faubelovým nejlepším umístěním šesté místo, letos si na Hondě dojel pro stupně vítězů už ve čtvrtém kole šampionátu. K tomu Španěl řekl: „Bylo skvělé se po tak dlouhé době znovu postavit na stupních vítězů. Věříme, že od tohoto závodu budeme pokračovat v budování potřebné jistoty a můžeme tak patřit k těm nejlepším v příštích závodech.“

„Tento výsledek chci věnovat všem v týmu za jejich tvrdou práci, ale také mé rodině, která mě vždy podporovala a sponzorům, jenž tento projekt umožnili,“ řekl závěrem Hector Faubel.