250cc: Hiroshi Aoyama byl v domácí Grand Prix blízko vítězství

Jezdec týmu Scot Racing ztrácí na vedoucího Bautistu jeden bod.
Klepněte pro větší obrázekHiroshi Aoyama v barvách čtvrtlitrového týmu Scot Racing si ve své domácí Grand Prix Japonska dojel pro skvělé druhé místo, ale v průběhu závodu byl v jednu chvíli jezdcem, který byl ve vedení celého pole jezdců.

Japonec má v Motegi velmi dobrou bilanci a dokázal tam dvakrát zvítězit, ovšem letošní konkurence je tak silná, že si sám netroufal odhadnout konečný výsledek. Skutečnost, že ostatní jezdci měli minimální čas na přípravu zřejmě hrála Aoyamovi do karet, protože okruh v Motegi zná velmi dobře.

Do závodu Aoyama odstartoval z druhého místa v první řadě a okamžitě se dostal do správného rytmu, když jel za prvním Marcem Simoncellim. V průběhu závodu začalo silně foukat, což bylo možná i důvodem, že italský jezdec Metis Gilery v jedné ze zatáček chyboval.

Nějakou dobu po Simoncelliho odstoupení jel Aoyama ve vedení, ale Alvaro Bautista z týmu Mapfre Aspar byl tentokrát rychlejší a domácího jezdce nakonec odsunul na celkové druhé místo. Nicméně jezdec týmu Scot Racing v druhém podniku sezony zajel velmi dobrý závod a v průběžném hodnocení ztrácí na vedoucího Bautistu jen jeden jediný bod.

„Na začátku, když jsem jel druhý za Simoncellim jsem udělal několik chyb. Takže jsem si řekl: ´Zůstaň v klidu. Uklidni se.´,“ řekl Hiroshi Aoyama, jehož bratr Shuhei, jedoucí na divokou kartu, závod dokončil na šestém místě.

„Když Marco udělal chybu, dokázal jsem toho využít,“ pokračoval Aoyama. „V polovině závodu začal foukat silný vítr. Viděl jsem Bautistu, jak se dostává blíže a blíže. Byl rychlý a nemohl jsem mu zabránit v předjetí. Pomyslel jsem si, že je to jeho den. Spokojil jsem se s druhým místem, což bylo skvělé umístění v mém domácím závodu.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.