250cc: Hiroshi Aoyama mohl v Katalánsku bojovat o vítězství

Problém s přehřátým motorem mu tuto příležitost překazil.
Klepněte pro větší obrázekTřebaže Hiroshi Aoyama závod Velké ceny Katalánska nevyhrál, přesto se stal jeho velkou hvězdou, když musel nejprve pro technický problém vzdát souboj o čtvrté místo se Švýcarem Lüthim, aby nakonec zmobilizoval veškeré síly k tomu se do závodu znovu zapojit a získat v jeho závěru skvělé druhé místo a dvacet bodů pro sebe a svůj tým Scot Racing.

„Jsem šťastný a naštvaný zároveň,“ řekl po skončení Velké ceny Katalánska Hiroshi Aoyama. „Moje rychlost v posledním kole byla natolik dobrá, že nebýt toho selhání, tak jsem klidně mohl bojovat o první místo.“

„Z šesté pozice na roštu jsem dobře odstartoval a už po několika zatáčkách jel druhý. Snažil jsem se zůstat s chlapy vpředu, ale pak přišel ten problém, který pro mě znamenal ztrátu hned několik pozic,“ řekl Aoyama, který měl v paddocku několik svých přátel z Barcelony, kteří byli jedním z důvodů, proč tolik chtěl v tomto závodu získat dobrý výsledek.

K problému, o kterém hovořil Hiroshi Aoyama více prozradil technický ředitel Scot Racingu Emanuele Ventura: „Aoyama měl problém s nadměrným přehříváním motoru. Okamžitě se mu podařilo najít správné řešení tohoto problému a na okamžik nechal proudit čerstvý vzduch, aby mu motor ochladil.“

Za takových teplot, jaké panovaly v den závodu na okruhu v Montmelo je právě dost nebezpečné jet delší dobu těsně za jezdcem před vámi, protože jeho výfukové plyny naopak teplotu ještě zvýší a motocykl jedoucí v těsném závěsu může mít velký problém s chlazením. To byl také důvod zpomalení Aoyamy, který jel v těsném závěsu za Thomasem Lüthim.

Japonský jezdec však neztratil hlavu a s problémem se dokázal rychle vypořádat. Nakonec Aoyama bojoval o nejvyšší příčky. Japonský jezdec letos přišel do Scot Racingu po zkušenostech u KTM a s Hondou si okamžitě rozuměl. Japonec je určitě jedním z favoritů v boji o titul, protože jak už jsme letos mnohokrát viděli, stát se může opravdu cokoliv.


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.