250cc: Hiroshi Aoyama oslavil své narozeniny vítězstvím

Japonec je velmi blízko zisku mistrovského titulu.
Klepněte pro větší obrázekPokud se v posledních závodech zdálo, že je Hiroshi Aoyma stále nervóznější z nástupu Marca Simoncelliho, tak v nedělní Velké ceně Malajsie předvedl na okruhu v Sepangu fantastický výkon, který zvedl ze židle nejednoho fanouška motosportu.

Marco Simoncelli chtěl v Malajsii vyhrát a dělal pro to maximum, ale Hiroshi Aoyama v den závodu slavil osmadvacáté narozeniny a jak je lépe oslavit než vítězstvím v závodu a to se mu také podařilo, když v závěru Velké ceny otočil plynem a všem svým soupeřům ujel.

„Jsem více než šťastný,“ řekl po závodu nadšený vedoucí jezdec šampionátu třídy do 250ccm Hiroshi Aoyama. „Po celý víkend jsme tady byli konkurenceschopní. Snažil jsem se dostat do vedení a potom si najet nějaký náskok, ale nenechali mě ujet.“

„Na začátku a v polovině to byl velmi náročný závod po fyzické stránce. V závěrečné části jsem si uvědomil, že jsou na tom moje pneumatiky mnohem lépe, takže jsem se dostal do vedení a jel na plný plyn. To byl vítězný tah.“

Čtvrtlitrová kubatura ještě stihla odjet svůj závod na suchém povrchu, ale rovněž za velmi vysokých teplot, což bylo pro jezdce velmi vyčerpávající. Po skončení se Simoncelli poléval vodou přímo na dráze a o nic lépe na tom nebyl vítěz závodu Aoyama.

„Byl to těžký závod, ale takový druh závodění mě baví. Bylo by to mnohem lepší, nebýt takového horka … jsem opravdu unavený. Všechno co teď chci je odpočívat, ale ještě dřív bych chtěl vyjádřit poděkování týmu. Dali mi skvělý motocykl a já se z něho snažil vytěžit maximum,“ řekl závěrem Hiroshi Aoyma.

Japonský jezdec Scot Racingu je před posledním závodem ve Valencii stále ve vedení průběžného hodnocení čtvrtlitrové kubatury a navíc si zajistil bezpečnější bodový rozestup od druhého Simoncelliho, který je nyní jednadvacet bodů.

To znamená, že když v posledním podniku sezony získá Hiroshi Aoyama, bez ohledu na umístění Simoncelliho, nejméně pět bodů, stane se letošním mistrem světa třídy do 250ccm a Honda bude poslední značkou motocyklu, na kterém vyhrál jezdec poslední ročník čtvrtlitrové kubatury.