250cc: Honda podpořila Aoyamu novými díly

Japonec má šanci v Německu zopakovat výsledek z roku 2007.
Hiroshi Aoyama, jezdec týmu Scot Racing je po sedmi kolech sezony ve vedení průběžného pořadí čtvrtlitrové kubatury. Na vedoucí příčku se znovu dostal po svém vítězství v Assenu, kde do té doby první Alvaro Bautista havaroval a nezískal tak ani jeden bod.

Výkony japonského jezdce jsou od začátku sezony opravdu parádní, když v silné konkurenci motocyklů Aprilia a Gilera dokázal s Hondou dvakrát zvítězit a dvakrát se umístit na druhém místě.

Na japonského výrobce motocyklů Honda jeho výsledky zdá se zapůsobily natolik, že i když v posledních letech byl přístup k vývoj jejich motocyklů na minimální úrovni, pro Aoyamau připravili nějaké nové díly už pro víkendovou Velkou cenu Německa.

Pro japonského jezdce je tak velmi povzbudivé, že Honda má zájem na tom, aby si udržel vedoucí postavení a úroveň konkurenceschopnosti v šampionátu. S velkou dávkou motivace se tak bude snažit v Německu zopakovat svůj výkon z roku 2007, když tehdy závod v Sachsenrigu vyhrál.

„Sachsenring je okruhem, kde je celkem dost těžké nastavit motocykl a počasí tam může všechno jen zkomplikovat,“ uvedl sedmadvacetiletý Hiroshi Aoyama. „Na druhé straně mám zdejší dráhu rád a máme tu také nějaké nové díly k vyzkoušení. Doufám, že nám pomůžou zlepšit výkon a umožní mi si udržet vedení v šampionátu.“

Čtvrtlitrová Honda má obyčejně slabší výkon ve srovnání Aprilii nebo Gilerou, ale charakter dráhy v Sachsenringu tyto výkonové rozdíly minimalizuje a pro vedoucího Aoyamu tak víkendový závod v Německu snad nemohl být načasován lépe.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz