250cc: Jorge Martinez k odchodu Gabora Talmacsiho

Šéf dvou týmů Aspar v MS příští týden letí do Maďarska.

Potom, co přišlo vedení managementu Gabora Talmacsiho se zprávou, že maďarský jezdec týmu Balatonring 250ccm ukončil dvouletý kontrakt s Jorge Martinezem a nenastoupí do Velké ceny Francie, svolal Martinez tiskovku do jejich týmové garáže a uvedl svůj pohled na věc.

„Každý ve svém profesním životě může dělat to, co cítí, že je správné,“ uvedl Jorge Martinez, šéf týmů Aspar. „Gabor je skvělý jezdec, jak dokazují jeho výsledky, ale myslím si, že udělal velkou chybu a je obrovská škoda nemít ho tady v tomto závodě.“

Zároveň Jorge Martinéz poukázal na to, že jejich vzájemný vztah s maďarským jezdcem byl vždy dobrý a nesouhlasí s postupem jeho magementu.

Martinéz příští týden poletí do hlavního města Maďarska, kde bude pokračovat v jednáních s Gaborem Talmacsim, ale jak uvedl Španěl, který má ve světovém šampionátu hned dva týmy, je konečné rozhodnutí jen a pouze na Gaboru Talmacsim.

„Doufejme, že dokážeme dojít k nějaké dohodě, která by Gábora dostala zpět do týmu. Mám v plánu se o to pokusit a rád bych s ním pokračoval dál. Můžu mu nabídnout kompletní technickou podporu, tým a součástky, ale musí to být on, kdo učiní rozhodnutí s námi pokračovat.“

„Gabor se nemůže spojit s novým týmem. Pro tento rok máme jeho práva a máme v plánu dál pokračovat v projektu týmu Balatonring,“ řekl závěrem Martinez.

Gabora Talmacsiho nahradil ve francouzské Grand Prix španělský jezdec Supersportu Angel Rodrigues.