250cc: Lukáš Pešek měl během kvalifikace bolesti hlavy

Dnes večer půjde na lékařskou prohlídku.
Po nadějném druhém volném tréninku se Lukáš Pešek do zítřejšího závodu Velké ceny České republiky nakonec kvalifikoval s časem 2:03.596 sekundy na patnáctou pozici startovního roštu. Do závodu tak bude startovat z čtvrté řady spolu s Thomasem Lüthim, Julesem Cluzelem a ShoyaTomizawem.

Samotnou kvalifikaci českému jezdci Auto Kelly-ČP znepříjemňovaly silné bolesti hlavy. Z toho důvodu se nemohl na jízdu plně koncentrovat, nedokázal nasadit takový rytmus, na který je zvyklý a využít tak zlepšení z dopoledne. Svůj čas si sice o něco zlepšil, ale přesto na prvního Marca Simoncelliho z Metis Gilery ztrácí téměř dvě sekundy.

Bolesti hlavy byly nakonec natolik intenzivní, že po skončení kvalifikace v týmu rozhodovali, zda český jezdec dnes odpoledne půjde na lékařské vyšetření, protože dle prvních informací má Lukáš Pešek oteklé mandle, takže nemůže pořádně dýchat a polykat.

Nakonec rozhodli, že vyšetření u lékaře bude pro jezdce Auto Kelly-Česká pojišťovna nutné a o jeho výsledku vás budeme informovat, až obdržíme tiskovou zprávu týmu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.