250cc: Lukáš Pešek se v IMS bude snažit o první desítku

Český jezdec má nyní víc bodů než získal za celou sezonu 2008.
Klepněte pro větší obrázekLukáš Pešek po náročném závodním víkendu v České republice, kde se potýkal se zdravotními problémy, nakonec týden mezi Brnem a Indanapolisem strávil buď na lékařských vyšetřeních nebo odpočinkem. Proto ani neměl příležitost zapracovat na své tělesné kondici, což může být v následujících třech dnech pro něho jistou nevýhodou.

Loni se mu ale na dráze v Indianapolis Motor Speedway (IMS) dařilo, kvalifikoval se na první pozici třetí řady a jen počasí nakonec rozhodlo o tom, že nedokázal výsledky tréninkových jízd co nejlépe prodat v závodu, který byl zrušen. Nedělní Grand Prix tak bude stejně jak pro většinu jezdců čtvrtlitrů jeho premiérovou na této slavné dráze.

„Minulý týden jsem absolvoval různá vyšetření, v krvi a moči nebylo nic odhaleno a výtěry krku ukázaly na angínu,“ uvedl Lukáš Pešek. „Dostal jsem tedy přes víkend antibiotika, která jsem v pondělí dobral. Na podzim, kdy se dělají testy na alergii, je budu absolvovat, abychom se ještě ujistili, zda není původem mých obtíží, přestože jsem nikdy žádnou alergii neměl.“

„Samozřejmě jsem netrénoval, týden jsem proležel v posteli, takže uvidíme, jak na tom teď budu. Loni se mi v Indianapolisu v tréninku celkem dařilo, dokázal jsem držet tempo s nejlepšími a nakonec z toho bylo v kvalifikaci deváté místo. Pak si ale s námi pohrálo počasí i pořadatelé, když nejdřív náš závod odložili po Moto GP, aby se ve finále vůbec nejel. Pokud na tom budu dobře, chtěl bych letos určitě do desítky,“ řekl závěrem jezdec Auto Kelly-ČP.

V letošní sezoně má Lukáš Pešek na svém kontě už čtyřiačtyřicet bodů, což je o jeden bod více než získal za celou sezonu 2008. Vzhledem k tomu, že do konce letošního ročníku zbývá ještě šest závodů, má určitě šanci si své celkové umístění v šampionátu zlepšit. Před závodem na americkém IMS mu patří průběžná třináctá pozice se ztrátou třiadvaceti bodů na umístění v první desítce.

Majitel týmu pan Daniel M. Epp na adresu českého jezdce uvedl: „V Indianapolisu se nám loni v trénincích dařilo a věřím, že jsme schopni na to navázat i letos. Škoda, že je Lukáš po nemoci a tak zřejmě nebude v optimální kondici. Dobrý výsledek v tréninku by pro něj ovšem mohl být tím správným lékem, a pokud se podaří, věřím, že Lukáš dokáže v závodu zabojovat na hranici možností a dosáhnout na výsledek v top ten.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz