250cc: Lukáš Pešek ve Valencii onemocněl

V sobotní kvalifikaci stačil zajet osmnáctý čas na kolo.
Klepněte pro větší obrázekPrvní trénink na Velkou cenu Valencie Lukáš Pešek odstartoval nadějně. Zajel sice čtrnáctý nejlepší čas na kolo, ale to bylo hlavně způsobeno vadnou pneumatikou, jenž obuli na jeho Aprilii a v závěru první šedesátiminutovky se český jezdec už nestačil zlepšit.

Dnes mělo následovat razantní zlepšení potom, co se včera týmu podařilo najít velmi dobré nastavení motocyklu, ale bohužel český jezdec Auto Kelly-ČP onemocněl a před kvalifikací musel dokonce navštívit lékaře v Mobilní klinice, kde dostal injekce.

„Včera se mi jelo od začátku dobře, pořád jsem byl v desítce, ale pak jsme na konci obuli vadnou gumu a už jsem se nezlepšil. Dnes ráno jsem však cítil, že jsem nemocný a už ve volném tréninku mi bylo dost špatně,“ řekl v sobotu odpoledne Lukáš Pešek.

„Pak jsem byl na klinice, naměřili mi vysokou teplotu a dostal jsem injekce, abych mohl absolvovat kvalifikaci. Nebylo to ale nic moc, cítil jsem se hodně slabý a nedokázal jsem v podstatě zajet ani jedno rychlé kolo. Uvidíme, jestli se to do zítřka zlepší, ale do závodu chci určitě nastoupit,“ uvedl závěrem jezdec týmu Auto Kelly-Česká pojišťovna.

Lukáš Pešek je nyní v šampionátu na čtrnácté pozici a získat celkové třinácté místo pro něho vypadlo hodně reálně, ale vše se uvidí až v jakém stavu bude v neděli před startem.

Daniel M. Epp, šéf týmu Lukáše Peška k dnešnímu průběhu kvalifikace poznamenal: „Chtěli jsme se s projektem ve třídě 250 rozloučit dobrým výsledkem a po osmém místě v Malajsii jsem věřil, že by to mohlo vyjít. Bohužel přišla nemoc, která zřejmě bude znamenat konec těchto plánů.“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz