250cc: Lukáš Pešek zajel ve Valencii na dvanácté místo

Český jezdec skončil v celkovém pořadí šampionátu patnáctý.
Klepněte pro větší obrázekPoslední závod sezony a čtvrtlitrových motocyklů vůbec, dnes ve Valencii absolvoval český jezdec Lukáš Pešek. Bohužel v průběhu závodního víkendu onemocněl a díky vysokým teplotám musel vyhledat ošetření v Mobilní klinice. Poslední závod sezony ale chtěl bezpodmínečně absolvovat.

Po startu z osmnácté pozice se v průběhu závodu propracoval na konečné dvanácté místo, což bylo vzhledem k jeho stavu maximum a využil tak mnoha pádů jeho soupeřů.

Škoda nemoci, protože jinak bylo určitě v jeho silách zajet výsledek v první desítce. Tak si v celkovém pořadí šampionátu pohoršil o jednu příčku, je celkově patnáctý a mezi netovárními jezdci je druhý, když na Francouze Cluzela ztratil osm bodů.

„Doufal jsem, že se to do dneška trochu zlepší, ale je to ještě horší než včera. V noci mi bylo dost špatně a hned ráno jsem byl opět v nemocnici, kde mi naměřili přes třicet osm. V závodu jsem tak vydržel jen pár kol, pak to bylo hodně špatné a dojel jsem to jen silou vůle, protože jsem chtěl posbírat body a poprat se o lepší místo v celkovém hodnocení,“ řekl po závodu ve Valencii Lukáš Pešek.

„Celkově mě trochu mrzí, že mi uteklo první místo mezi netovárními jezdci, ale bohužel jsem byl letos dost nemocný a často nás také provázely technické problémy, což nás stálo hodně bodů. Nebyla to lehká sezóna, ale snažím se na ní dívat pozitivně, povedlo se mi pár závodů a hlavně jsem se hodně naučil, což se mi bude v příštím roce hodit. Chtěl bych poděkovat našim partnerům, že nás celý rok podporovali,“ uvedl závěrem jezdec Auto Kelly-ČP.

Daniel M. Epp, majitel týmu Lukáše Peška k jeho výkonu v posledním podniku sezony uvedl: „Bylo jasné, že Lukáš dnes nemůže jet dle svých možností, dokonce jsme zvažovali, že do závodu vůbec nenastoupí. Byl to ale poslední závod ve třídě 250ccm a tak to Lukáš přes nemoc zkusil. Dvanácté místo je vzhledem k těmto okolnostem určitě úspěchem, ale jinak by bylo reálné umístění v první desítce.“
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.