250cc: Mattia Pasini měl dneska kolizi s Axelem Ponsem

Ital vyvázl bez zranění, ale Pons má zraněnou ruku a kotník.
V minulém roce se v premiérovém závodě čtvrtlitrů podařilo Mattia Pasinimu zvítězit, což byl tehdy pro Itala velmi dobrý vstup do sezony, kde mu, ale nakonec v celkovém hodnocení patřilo osmé místo.

Letos jede Ital v barvách týmu Toth a na závodní dráhu se vrací po téměř pěti měsících. Vzhledem k tomu, co již letos ostatní jezdci odjeli, má určitě co dohánět. Možná i kvůli tomu se dnes snažil natolik, že havaroval a jeho motocykl musel strávit nějaký čas v rukou mechaniků.

„Řekněme, že dnešek byl pro mě poněkud ´zvláštním´ dnem,“ uvedl Passini. „Vracím se po pěti měsících bez testování, takže jsme stále na začátku.“

Pasini se dostal během středečního testu do kolize s Axelem Ponsem. Pro Španěla tato kolize nedopadl vůbec dobře, ale Pasini z ní vyvázl bez zranění a musel si jen nějakou dobu počkat na opravu motocyklu.

„V poslední zatáčce jsem měl incident s Ponsem a i když jsem si lehce natáhl krční sval, jsem jinak v pořádku,“ uvedl Passini k dnešní nehodě. „Spolupráce se nám daří, ale tak či onak je před námi ještě hodně práce, kterou je třeba udělat,“ uvedl Passini, který jede letos druhou sezonu ve čtvrtlitrech a premiérově u týmu Toth s továrním motocyklem Aprilia RSA.

Axel Pons, jezdec týmu Pepe World měl dneska špatný den, protože během kontaktu s Pasinim, po kterém oba jezdci spadli, měl kontakt s Italovým motocyklem a zranil si díky tomu ruku a kotník. V případě kotníku je dokonce podezření na to, že ho má vymknutý.

V případě Axela Ponse nebyla jeho cesta do světového šampionátu vůbec jednoduchá. Nejdřív se léčil z vážného zranění, když si zlomil nohu ve španělském šampionátu CEV a naposledy to v Portugalsku odnesla ruka. Dnešní nehoda, Španělovu přípravu na premiérovou sezonu velmi vážně zkomplikovala.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz