250cc: Na čtvrtlitry čeká v Indianapolisu premiérový závod

V minulém roce byl závod 250ccm pro špatné počasí zrušený.
Klepněte pro větší obrázekPro čtvrtlitrovou kubaturu mistrovství světa silničních motocyklů je závod v Indianapolis Motor Speedway jedenáctým podnikem sezony a protože byla v minulém roce právě jejich Grand Prix pro špatné počasí zrušena, bude to v neděli také pro většinu jezdců jejich závodní premiéra na tomto slavném americkém okruhu.

Vedoucím mužem v průběžném pořadí třídy do 250ccm je Hiroshi Aoyama ze Scot Racingu, který v Brně dojel na čtvrtém místě a přišel tak o několik bodů náskoku na svého hlavního soupeře Alvara Bautistu. Před jedenáctým podnikem sezony má Japonec dvanácti bodů k dobru, ale vzhledem k tomu, že do konce sezony ještě zbývá šest závodů, není o titulu zdaleka rozhodnuto.

Alvaro Bautista po oznámení, že v roce 2010 pojede u tovární Suzuki v MotoGP je nyní o to víc motivován, aby se s týmem Jorge Martineze rozloučil co nejlépe a samozřejmě titul mistra světa by byl krásným zakončením dlouholeté spolupráce s týmy Aspar. Španělský jezdec je nyní na druhém místě a na třetího Simoncelliho má náskok rovných dvaceti bodů.

S klidným svědomím můžeme konstatovat, že po svém vystoupení v Brně se do boje o titul vrátil úřadující mistr světa Marco Simoncelli. Na Masarykově okruhu po těsné bitvě s Mattia Pasinim českou Grand Prix vyhrál a možnost vymazat ztrátu na vedení v podobě dvaatřiceti bodů, není v jeho případě až tak nereálná. Rovněž Simoncelli pojede v příštím roce v MotoGP a taktéž i pro něho je obhájit titul prioritou číslo jedna.

Hector Barbera je čtvrtým mužem v pořadí a stejně i on bude od sezony 2010 závodit v královské kubatuře, když nedávno podepsal smlouvu s týmem Aspar MotoGP. Z jeho pohledu je naděje na titul ve čtvrtlitrech celkem vzdálená, ale určitě i on má stále teoretickou možnost získat lepší než celkově čtvrté místo. V minulém roce se kvalifikoval v IMS na druhou startovní pozici, takže to je možný příslib pro další výrazný výkon v jeho podání, protože tentokrát už snad počasí samotný závod jezdcům nepřekazí.

Pátá pozice a rovných sto bodů patří Mattia Pasinimu, který si nedávno vyzkoušel závodní prototyp MotoGP, když tuto příležitost získal u týmu Pramac Racing během testu po závodu v Brně. Ital si v české Grand Prix zabojoval o první místo se svým krajanem Simoncellim, ale nakonec si z Brna odvezl dvacet bodů a letos čtvrté umístění na stupních vítězů.

Na šesté pozici v průběžném hodnocení je Raffaele De Rosa, týmový kolega Aoyamy, který letos svým výrazným výkonem všechny příjemně překvapil. Patří rovněž mezi tři jezdce (Hiroshi Aoyama, Hector Barbera), kteří bodovali v každém z letošních závodů Grand Prix a to je velmi dobrý výkon od tohoto talentovaného italského jezdce Scot Racingu.

Alex Debon je na sedmém místě, osmý je Hector Faubel, devátý Roberto Locatelli a desátý Thomas Lüthi, kterého výpadek v české Grand Prix stál umístění na sedmém místě.

Oba čeští jezdci Lukáš Pešek z Auto Kelly-ČP a Karel Abraham z Cardion AB Motoracing jsou v druhé desítce a patří jim v pořadí třinácté a patnácté místo.

Lukáš Pešek se během Velké ceny České republiky potýkal se zdravotními problémy. Později navštívil lékaře, kde mu nakonec diagnostikovali angínu a nasadili před odjezdem do Indianapolisu antibiotika. Navíc mu bylo doporučeno absolvovat na podzim testy na alergii, protože ta mohla být příčinou jeho problémů během závodního víkendu v České republice.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz