250cc: O pořadí Di Meglia a Barbery nerozhodla ani cílová fotografie

Oba jezdci projeli cílem závodu v Estorilu ve stejnou dobu.
Klepněte pro větší obrázekPro vítězství v závodu čtvrtlitrové kubatury si v Portugalsku dojel Marco Simoncelli s pětisekundovým náskokem před dvojicí Mike Di Meglio a Hector Barbera. A to doslova a do písmene před oběma, protože časomíra naměřila stejný čas 44´09,615 sekundy jak jezdci týmu Mapfre Aspar tak Pepe World.

Sofistikované časové zařízení jaké je použito v mistrovství silničních motocyklů určuje časy jezdců na tisíciny sekundy a jen málo kdy se stane, že je třeba k rozhodnutí využít služeb cílové fotografie, ale v nedělním závodu v Estorilu nestačila ani druhá možnost k tomu, aby stanovila konečné pořadí na druhém a třetím místě.

Nakonec o konečném pořadí rozhodl nejrychlejší čas na kolo v závodu a to měl s časem 1´40,961 sekundy na svém kontě Mike Di Meglio a díky tomu získal druhé místo a dvacet bodů do průběžného hodnocení šampionátu, kde mu nyní patří šesté místo.

Úřadující mistr světa nejnižší kubatury tak získal své první druhé místo v sezoně a celkem druhé umístění na stupních vítězů. Mike Di Meglio po zveřejnění výsledků řekl: „Už to bylo dlouho, co jsem si naposledy jízdu tak užíval a svedl parádní bitvu s Barberou. Bylo tam hodně předjíždění a v závěru závodu jsem musel jet opravdu dobře, abych byl konkurenceschopný, protože zadní pneumatika byla totálně opotřebovaná.“

I když se v cíli závodu v Estorilu Španěl Hector Barbera radoval z těsného vítězství, nakonec se musel spokojit s body za třetí místo. Samozřejmě nebyl vůbec rád, že tak napínavý finiš rozhodl nejlepší čas na kolo. „Skončil jsem třetí, třebaže jsme projeli cílovou čarou oba ve stejnou dobu, ale byl to čas na kolo, který rozhodl. Když skončíte jak teď je to trošku loterie a naštve vás to být takovým způsobem poražen, ale takové už je závodění.“

Naposledy se něco takového stalo v Kataru roku 2004, když v závodu nejnižší kubatury do 125ccm projeli cílem společně Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso. Závod tehdy vyhrál Lorenzo, protože jeho nejlepší čas na kolo v závodu byl rychlejší než v případě Itala Doviziosa.