250cc: Pasini využil příležitosti a vyhrál domácí Velkou cenu

Mechanici mu před startem stačili vyměnit jenom pneumatiky.
Po skončení závodu čtvrtlitrové kubatury se v italském Mugellu především rozebíral manévr Marca Simoncelliho na Alvara Bautistu a samotný vítěz Velké ceny Mattia Pasini z maďarského týmu Toth byl možná v pozadí všeho dění.

Dva se perou a třetí se směje, platilo tentokrát doslova a do písmene, ale to nic nemění na skutečnosti, že si Ital zaslouženě připsal své letošní první vítězství a to, že se tak stalo v jeho domácí Grand Prix jen zvýšilo jeho cenu.

Ital startoval v zajímavé růžové kombinaci kombinézy a motocyklu a vysvětlení bylo velmi prosté, protože Pasini tímto způsobem propagoval místní noční klub ´Ladies Night´ v městě Rimini.

Když v zaváděcím kole začalo pršet, Pasiniho mechanici mu stačili na startovním roštu jenom vyměnit pneumatiky, ale kompletně nastavit jeho Aprilii na mokro už nestihli.

„Byl to vzrušující a neuvěřitelný závod. Za deště to bylo pro mě mnohem náročnější a rychlost byla stále velmi vysoká,“ uvedl Pasini. „Pro mě to bylo obtížné také proto, že jsem nemohl změnit všechno nastavení pro mokrý závod. Mohli jsme jen nasadit mokré pneumatiky, takže začátek byl velmi zvláštní, protože všechno bylo jinak.“

Když došlo během závodu ke kontaktu mezi Simoncellim a Bautistou, po kterém oba vyjeli mimo trať, Pasini se dostal do vedení a dlouhou dobu jel sám a mohl si tak trošku ´odpočinout´, což možná bylo pro samotný výsledek rozhodující, když v závěru dokázal odrazit útoky Simoncelliho.

„Já, Alvaro a Marco jsme spolu bojovali pět nebo šest kol, ale když Marco narazil do Alvara myslím, že závod byl rozhodnutý. Jel jsem vpředu sám, pořádně jsem na to tlačil, ale nechtěl udělat žádnou chybu,“ řekl Pasini a závěrem dodal: „Před Barcelonou ještě musíme hodně zapracovat, protože tam jsou věci, které je třeba zlepšit.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.