250cc: Peškovi se nepodařil start, ale nakonec byl jedenáctý

Český jezdec Auto Kelly-ČP se už těší na další závod.

Klepněte pro větší obrázekVíkend v Portugalsku se pro českého jezdce Lukáše Peška nevyvíjel nejlépe, když mu po sobotní kvalifikaci patřila na startu dnešního závodu až osmnáctá pozice. Ke všemu se mu ani nepodařilo dobře odstartovat a startovní rošt čtvrtlitrové kubatury opustil jako dvacátý.

Jezdec Auto Kelly-ČP dneska předvedl skutečně dobrý výkon, když za takové situace nic nevzdal a začal postupně získávat ztracené pozice zpátky. Během závodu jezdil časy o půl sekundy rychlejší než v kvalifikaci a díky tomu, že před ním také vypadli někteří jeho soupeři, nakonec cílem projel jako jedenáctý.

Určitě to mohlo být lepší, ale Pešek jel v závěru závodu za krajanem Karlem Abrahamem a oba je stačil předjet Alex Debon. Po průjezdu cílem byly rozdíly mezi devátým Debonem, desátým Abrahamem a jedenáctým Peškem opravdu minimální.

„Na startu jsem začal pouštět spojku a skoro mi to chcíplo, takže jsem se rozjížděl znovu úplně z nuly a tím pádem jsem byl poslední,“ řekl Lukáš Pešek. „Ve finále, když to tak vezmu, tak jedenácté místo se počítá. Po těch dvou dnech, ve kterých jsme se dost trápili, bych dokonce řekl, že je to pro nás velmi dobrý výsledek.“

„Sice spadlo hodně lidí, ale to k závodům patří,“ pokračoval jezdec Auto Kelly-ČP. „Jsem rád, že jsem se po včerejšku, kdy jsem nevěděl co s tím, dokázal dostat do rytmu a těším se na další závod. Určitě jsem na konci závodu přemýšlel nad útokem na Karla Abrahama, ale jemu to tady v průběhu celého víkendu hodně šlo a i v závodu tu celou naši skupinku vlastně odvodil. Takže zkusit jsem to chtěl, ale dneska jsem na to prostě neměl.

Majitel týmy Daniel M. Epp k jedenáctému místu Lukáše Peška uvedl: „Škoda špatného startu, protože se nám nakonec evidentně podařilo na závod dobře připravit. Lukáš by zřejmě v kontaktu s rychlejšími závodníky dokázal déle držet vyšší tempo, což byl nakonec důvod, proč se nepovedlo umístění v první desítce, k němuž se díky pádům soupeřů naskytla příležitost.“

„Na druhou stranu po posledním místu na startu být jedenáctý v cíli není vůbec špatné a Lukáš předvedl, že je typem závodníka, který ze sebe dokáže v závodu vymáčknout to nejlepší,“ uvedl Daniel M. Epp.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.