250cc: Premiéra ve čtvrtlitrech zatím De Rosovi vychází

Ital je v hodnocení šampionátu pátý a jeho kolega Aoyama druhý.
Klepněte pro větší obrázekOba jezdci týmu Scot Racing si v závodu čtvrtlitrové kubatury dojeli v Le Mans pro body. Raffaele De Rosa byl ve Francii šestý a v letošní sezoně si vede velmi dobře. Umístění v Le Mans je jeho druhým nejlepším výsledkem, když si v zahajovacím závodu v Kataru připsal body za páté místo.

Vzhledem k tomu, že v předchozí sezoně jel De Rosa v nejnižší kubatuře mistrovství světa a nezajel tam lépe než na deváté místo, tak jeho přechod na čtvrtlitrovou Hondu mu dle dosavadních výkonů opravdu svědčí.

„Za takových podmínek na dráze bylo velmi snadné chybovat,“ uvedl Raffaele De Rosa, když hovořil o svém výkonu v poslední Velké ceně v Le Mans. „V případě dobrého startu bych se mohl udržet chlapů přede mnou.“

„Start ale nebyl nejlepší a pochopil jsem, že to není den vhodný k tomu, abych příliš riskoval. Nechtěl jsem přijít o všechno, takže jsem se snažil jet co nejlépe, abych si připsal body a získal zkušenosti v tak náročných podmínkách,“ uvedl v průběžném hodnocení pátý De Rosa.

V případě Hiroshi Aoyamy to ale nebyl úplně povedený závod, protože v něm přišel o vedení v šampionátu, kde nyní ztrácí jeden bod na vedoucího Alvara Bautistu z Mapfre Aspar.

V případě japonského jezdce týmu Scot Racing je výsledek závodu ve Francii v podobě osmého místa zatím jeho nejhorším umístěním v posledních čtyřech závodech Grand Prix.

„Motocykl byl dobrý a stejně dobré byly i pneumatiky,“ uvedl Hiroshi Aoyama. „Ale z nějakého důvodu jsem na nich nedokázal získat ten správný pocit. Pravděpodobně to bylo podmínkami na dráze.“

„Dvakrát jsem málem spadl. Takže jsem už nejel na limitu a rozhodl se neriskovat. Pokusil jsem se získat body a dojet do cíle,“ uvedl Hiroshi Aoyama.