250cc: Simoncelli bude v úterý ráno operován

Ital podstoupí v San Marinu artroskopickou operaci zápěstí.
Zranění Marca Simoncelliho je potvrzeno. Jak jsme informovali dopoledne, Ital si během jízdy na motokrosovém motocyklu zlomil člunkovou kost ve svém pravém zápěstí a je tak vážně ohrožena jeho účast v prvním závodu sezony.

Italský jezdec tak samozřejmě vynechá dvoudenní test nižších kubatur, který teď probíhá na okruhu v Losail a bude se snažit, aby byl schopen projít lékařskou prohlídkou u oficiálního lékaře před závodem, což není vůbec nic jednoduchého.

V úterý ráno podstoupí italský jezdec a úřadující šampión čtvrtlitrové kubatury artroskopickou operaci na klinice v San Marinu, kde mu bude zlomenina fixována titanovým šroubem.

„Hodně toužím potom, abych mohl jet v prvním závodu v Kataru,“ uvedl Marco Simoncelli, který je nyní v opravdu ve velmi obtížné situaci. „Zkusím všechno, jen abych mohl jet na svém motocyklu Gilera už v prvním volném tréninku v pátek.“

„Samozřejmě si budu muset počkat na schválení od oficiálního lékaře, abych mohl jet, ale doufám, že to zvládnu,“ řekl v předvečer operace Marco Simoncelli.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz