250cc: Simoncelli zajel v Imole na stupně vítězů

Ital nahradil v sedle superbikové Aprilie zraněného Nakana.
Ital Marco Simoncelli, současný jezdec čtvrtlitrového týmu Metis Gilera dostal od Aprilie obrovskou příležitost jet poslední neděli závod světového šampionátu superbiků v Imole. Nepřehlédnutelný mladík, který je nyní pravidelným jezdcem čtvrtlitrového týmu Metis Gilera se předvedl ve velmi dobrém světle, když ve své premiéře ve světě produkčních motocyklů získal třetí místo v druhém závodu nedělního odpoledne v Imole.

Simoncelli v italském podniku superbikového šampionátu nahradil v sedle Aprilie RSV-4 zraněného Japonce Shinya Nakana, který ještě loni závodil s Hondou v barvách týmu MotoGP Fausta Gresiniho. Po tři dny tak tvořil týmovou dvojici Aprilie WSBK s Maxem Biaggim, dalším bývalým skvělým závodníkem v královské kubatuře mistrovství světa.

Skutečnost, že Marco Simoncelli bude závodit v domácím podniku superbiků určitě do Imoly přilákala davy jeho fanoušků a určitě i těch, kteří prostě chtěli vidět jak si talentovaný mladík a budoucí jezdec prototypové Hondy MotoGP poradí s vysokou konkurencí v podobě hvězd WSBK jako Haga, Spies nebo jeho týmový kolega Biaggi.

To, že Simoncelli nebude hrát v nedělním závodu druhé housle předvedl už v kvalifikaci, kde se dostal až do její závěrečné části a obsadil osmé místo na startovním roštu, jen dvě pozice za pravidelným jezdcem Aprilie Maxem Biaggim. Pro všechny italské fandy motocyklového sportu to byla zaručeně ta nejlepší pozvánka na nedělní závodní odpoledne v Imole.

V prvním závodu se postupně kolo po kole zlepšoval a jel dokonce na pátém místě, ale překvapení se nakonec nekonalo, protože v desátém kole přišel Simoncelli v zatáčce Tosa o přilnavost na předním kole jeho Aprilie a byl nucen premiérový závod předčasně ukončit. Ital ovšem není z těch, kteří by po pádu v prvním závodu, zvolili pro ten druhý opatrnější taktiku.

V druhém závodu superbiků v Imole se Simoncelli hned na začátku dostal před Bena Spiese, vážného kandidáta na letošní titul a později jel čtvrtý, když předjel Shane Byrneho. Protože v té chvíli byla před ním na třetím místě druhá Aprilie Maxe Biaggiho, schylovalo se k velkému souboji. Ten také přišel a to přesně v Simoncelliho stylu, když v pomalé zatáčce Variante Bassa svého krajana opravdu předjel.

Pro Simoncelliho byla premiérová dvojice závodů superbiků ´skvělým zážitkem´ a k manévru na krajana Maxe Biaggiho uvedl, že ho vlastně ani předjet nechtěl, ale po jeho chybě v levotočivé zatáčce měl vlastně na výběr ze dvou možností. Buď do něho narazit nebo dokončit raiskantní manévr, který mu nakonec vynesl třetí místo a umístění na stupních vítězů.

„Kdybych závod dokončil v první pětce, byl bych velmi spokojený,“ uvedl po závodu v Imole Marco Simoncelli. „V prvním závodu jsem byl pátý, ale spadl jsem. V tomto závodu jsem začal mnohem lépe než v tom prvním a už po několika kolech jsem si udržoval velmi dobrou rychlost.“

„V té šikaně s mým týmovým kolegou, já ho tam předjet ani nechtěl, ale byl jsem příliš tvrdý na brzdách a pomyslel si, ´buď do něho narazím a spadneme oba nebo se ho pokusím předjet´. Podařilo se mi to a jsem velmi šťastný. Velké díky patří Aprilii a mému týmu. Dnešní den byl pro mě tady mezi superbiky skvělým a velkým zážitkem,“ řekl závěrem Marco Simoncelli.

18:06 | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz