250cc: Simoncelliho přišel manévr na Bautistu pěkně draho

Vedení závodu mu uložilo napomenutí a pokutu 5 000 dolarů.
Manévr Marca Simoncelliho během předjíždění Alvara Bautisty ve včerejším závodu čtvrtlitrové kubatury Velké ceny Itálie způsobil, že se oba jezdci dostali mimo trať, čehož využil v té době třetí Mattia Pasini a svůj domácí závod Grand Prix vyhrál.

Simoncelli se snažil v rychlé šikaně okruhu Mugello vnitřkem předjet jezdce Mapfre Aspar, ale ten byl v pozici, kdy italského jezdce pravděpodobně nemohl vidět a tak došlo ke vzájemnému kontaktu a jen s vypětím všech sil oba tento incident ustáli.

Když se Simoncelli spolu s Bautistou znovu zapojili do závodu, byl tento incident vyšetřován vedením závodu a italskému jezdci Metis Gilery hrozila reálná možnost penalizace a ztráty druhého místa, které si nakonec v domácí Velké ceně připsal.

Tento incident vyvolal hodně emocí na obou stranách a po dojezdu Simoncelliho do prostoru pro tři nejlepší jezdce závodu mu ironicky mechanici Mapfre Aspar zatleskali, ale Ital na svém stylu závodění nevidí nic špatného, protože takové už závody jsou.

Opačného názoru je samozřejmě Alvaro Bautista, který po závodu diplomaticky uvedl: „Marco se mě pokusil předjet v zatáčce, kde neměl vůbec žádný prostor. Jsem moc rád, že jsem se umístil na stupních vítězů, ale nejsem spokojen s manévrem, který provedl Marco.“

Marco Simoncelli k tomu přidal také svoje, když řekl: „Pro mě to byl fantastický závod, pokud zvláštní, tak protože jsem na to tvrdě tlačil hned od startu. Po čtyřech kolech jsem už měl velký náskok. Později mě Alvaro a Mattia dojeli a bojovali jsme. Pokusil jsem se Alvara předjet, ale udělal jsem chybu.“

„Myslel jsem, že by mi ten manévr mohl vyjít, ale on to zavřel a myslím, že najel do zatáčky aniž mě viděl. Nemohl jsem už nic dělat, vyjeli jsme mimo a přišli o čas. Omlouvám se mu, ale určitě nebylo mým úmyslem se s ním srazit.“

Vedení závodu se nakonec rozhodlo udělit jezdci Metis Gilery Simoncellimu varování za ´nezodpovědný styl jízdy´ a udělili mu pokutu ve výši pěti tisíc amerických dolarů.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.